ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Kulhavý podstoupí operaci, ruku má zlomenou na dvou místech

Velikost textu:
aktualizováno 7. 3. 2016 17:15

Praha - Biker Jaroslav Kulhavý musí se zlomenou rukou na operaci, kterou podstoupí v úterý. Tak zní výsledek podrobného vyšetření v Praze-Motole, jež jednatřicetiletý olympijský vítěz z Londýna podstoupil. Vyšetření potvrdilo původní obavy, že má ruku zlomenou na dvou místech. Pro Kulhavého jde o obrovskou komplikaci v přípravě na Rio, přesto věří, že na obhajobu olympijského zlata se stihne připravit.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

Biker, který má ve sbírce prvenství ze všech hlavních závodů ve své disciplíně, se zranil v neděli při závodě na Kypru. "Je to zlomené na dvou místech a navíc blbě, takže musím na operaci. Jinak hrozily trvalé následky, protože to tam nějak špatně zasahuje. Operace byla tím pádem jediné možné řešení nejen pro letošek, ale i do budoucna," řekl Kulhavý nedlouho po vyšetření.

Doba rekonvalescence se s ohledem na komplikovanější zranění hůře odhaduje. "Odhad je několik týdnů. Zcela bez jakéhokoliv zatížení bych měl být dva až tři týdny, pak budu moct něco dělat alespoň nohama. Zatížení ruky je ve výhledu 6–7 týdnů. Uvidíme, kdy to pak bude na návrat do závodů, ale nelze to uspěchat," přiblížil Kulhavý.

Varianty přípravy za nepříznivých okolností s trenérem Viktorem Zapletalem ještě nerozebíral. "Zatím ještě nemám nic konkrétního v plánu. Vše se bude odvíjet od té ruky, jak to bude oteklé a podobně. Samozřejmě že vše má svůj čas a musí se postupně. Trenažér, pak začít zlehka zapojovat ruku, dostat se ven, pak na silnici a následně do terénu. Hlavně zase točit nohama a nastartovat kardiovaskulární systém, který každým dnem volna ztrácí nejvíce," nastínil Kulhavý.

Připustil, že nečekané zdravotní trable jsou směrem k olympijskému závodu výraznou překážkou. "Komplikace je to určitě velká. Ne nepřekonatelná, ale skutečně velká. Doufám, že Rio se dá stihnout, je tam ale samozřejmě i Nové Město na Moravě a další závody," připomněl Kulhavý domácí světový šampionát horských kol, který je na programu na přelomu června a července.

Právě psychická stránka bude hrát při dohánění tréninkového manka velkou roli. "Popravdě řečeno jsem v tomhle ohledu trošku vysílenej, protože za poslední roky bylo problémů už docela dost," povzdechl si Kulhavý. "A když má člověk před sebou olympiádu... Připravujete se na to čtyři roky a teď tohle. Ale to se nedá nic dělat," uzavřel Kulhavý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.