ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
CYKLISTIKA

Vakoč si ve Francii dojel o víkendu pro druhé vítězství

Velikost textu:

Livron (Francie) - Druhé vítězství během víkendu vybojoval český cyklista Petr Vakoč. Po sobotním triumfu v Classic Sud Ardéche vyhrál ve Francii další jednorázový závod Drome Classic. V závěru 204 kilometrů dlouhé trasy český šampion porazil ve spurtu Belgičana Jana Bakelantse. 

Petr Vakoč
Petr Vakoč

"Mám obrovskou radost, že se mi povedlo znovu vyhrát. Je to fakt neskutečné. Byl to další těžký závod na úzkých silnicích, takže jsme museli být celou dobu vpředu a bojovat o pozici," uvedl Vakoč.

Třiadvacetiletý český cyklista jezdí v úvodu sezony ve výborné formě. Minulý týden byl celkově pátý a nejlepší z mladých jezdců na etapovém závodě Haut Var, v tomto týdnu skončil druhý na jiném etapovém závodu Kolem Provence a rovněž zvítězil mezi mladíky. O víkendu se dočkal i vítězství, a to hned dvakrát.

"Jestli jsem byl včera pod tlakem, tak dneska jsem jel uvolněně. Všechno šlo podle plánu. Mám radost, že jsem první, kdo dokázal získat double z těch dvou závodů. Vítězství přišla po tvrdé přípravě. Makal jsem na tom, abych uspěl v první části sezony, a jsem rád, že se to vyplatilo takhle brzy," uvedl Vakoč.

Jeho stáj Etixx-Quick Step je s patnácti triumfy v úvodu cyklistické sezony jasně nejúspěšnějším týmem. Příští sobotu čeká Vakoče start v italském závodu Strade Bianche, kde bude obhajovat loňské prvenství jeho týmový kolega Zdeněk Štybar.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.