ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Kittel definitivně odchází z Giant-Alpecin. Kam, to je nejisté

Velikost textu:

Praha - Německý sprinter Marcel Kittel definitivně potvrdil týden trvající spekulace ohledně své budoucnosti v týmu Giant-Alpecin. Vítěz osmi etap na Tour de France a dominantní spurter sezon 2013 a 2014 si hledá nové působiště poté, co v letošním roce dlouho laboroval se zraněními. Jeho jediným úspěchem v letošním roce je vítězství v etapě závodu Kolem Polska.

Marcel Kittel
Marcel Kittel

Svůj podíl na Kittelově rozhodnutí hraje jak vynechání z výběru pro Tour, tak nová orientace Giant-Alpecin. Německá stáj se po úspěších Warrena Barguile a Toma Dumoulina hodlá více soustředit na výsledky v celkovém pořadí etapových závodů. Budoucí působiště Kittela je zatím nejasné, zájem o něho však projevuje více týmů včetně Etixxu-QuickStep, ze kterého odešel Mark Cavendish.

"Po svých potížích, kdy jsem musel odřeknout další a další závody, jsem pochopil, že potřebuji nový začátek. Byl to mentálně a fyzicky složitý rok," uvedl Kittel, který by měl podle smlouvy zůstat v týmu i pro příští sezonu. Giant-Alpecin ho ovšem uvolní. "Je to nezvyklé a chtěl bych týmu hodně poděkovat. S trochou štěstí se mi podaří najít vhodné příští působiště," dodal.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.