ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta
MS V CYKLISTICE

Týmy BMC a Velocio-Sram obhájily prvenství v časovce družstev

Velikost textu:
aktualizováno 20. 9. 2015 23:00

Richmond (USA) - Stejné vítěze jako před rokem měly časovky družstev na mistrovství světa v silniční cyklistice v americkém Richmondu. Závodu mužů dominoval favorizovaný domácí tým BMC, mezi ženami vyhrála těsně sestava Velocio-Sram. Daleko mimo medailové příčky skončil tým Tinkoff-Saxo po kolizi dvou jezdců jeho sexteta.

Vítězná formace BMC Racing
Vítězná formace BMC Racing

Obhájci titulu z BMC vyrazili na trať dlouhou téměř 39 kilometrů jako poslední a vedli si bezchybně. Šestičlenná sestava, v níž úspěšné kvarteto z loňska Rohan Dennis, Silvan Dillier, Daniel Oss a Manuel Quinziato doplnili Taylor Phinney a Stefan Küng, byla nejrychlejší na všech mezičasech.
 
Možná největší radost měl Phinney. Elitní americký časovkář si mohl vychutnat první opravdu velký úspěch poté, co si loni koncem května na domácím šampionátu zlomil holenní a lýtkovou kost a v ohrožení byla tehdy jeho další kariéra. "Měl jsem to v poslední době jak na horské dráze, takže je fantastické, že se nám podařilo vyhrát. Byl to náš velký cíl. Šlo o hodně těžký závod, ale dokázali jsme to," jásal Phinney.

přehrát video
Časovky družstev vyhrály BMC a Velocio-Sram

BMC prolétl trať za 42 minut a necelých osm vteřin průměrnou rychlostí 54,97 km/h. Na druhý Ettix-Quick-Step najel téměř 11,5 vteřiny. Zaměstnavatel Zdeňka Štybara a Petra Vakoče, kteří časovku nejeli, si i tak polepšil. Před rokem ve španělské Ponferradě bral bronz.
 
S půlminutovým odstupem za vítězem skončila jako třetí stáj Movistar. V černou můru se změnil boj o medaili pro loni pátý tým Tinkoff-Saxo, který měl v sestavě i slovenskou hvězdu Petera Sagana. Michael Rogers a Michael Valgren o sebe ve velké rychlosti zavadili kolem a skončili otřesení na zemi, což vyústilo v poslední 27. příčku.

Časovku družstev žen ovládl tým Velocio-Sram

V USA se od roku 2012, kdy se časovka družstev žen ve své nynější podobě jela poprvé, radoval opět stejný tým, neboť Velocio-Sram navazuje pod novým sponzorem na obhájce zlata Specialized-lululemon. Dnešní vítězky byly na necelých 39 kilometrů dlouhé trati nejrychlejší na prvních dvou mezičasech, ale při třetím ztrácely tři vteřiny na tým Boels Dolmans.

Přišel však skvělý závěr a v cíli náskok více než šesti sekund. Závodnice Boels Dolmans mají stříbro, o dalších 56 vteřin za nimi skončily zástupkyně stáje Rabo-Liv. "Jsem nadšená, že jsme dokázali znovu vyhrát. Věděli jsme, že soupeřky jsou neustále silnější a silnější a že budeme muset bojovat o obhajobu až do úplného konce. Věděli jsme díky mezičasům, jak jsme na tom, poslední tři kilometry nám trenér jen neustále opakoval, že musíme bojovat. Byl to hodně těsný závod," uvedla Lisa Brennauerová, která byla ve vítězné sestavě i v minulých dvou letech.

Mistrovství světa v silniční cyklistice

Časovka družstev:

Muži (38,8 km): 1. BMC Racing (Dennis, Dillier, Küng, Oss, Phinney, Quinziato) 42:08, 2. Ettix-Quick-Step -11, 3. Movistar -30, 4. Orica-GreenEdge -54, 5. Giant-Alpecin -1:04, 6. LottoNL-Jumbo -1:17.

Ženy (38,8 km): 1. Velocio-Sram (Amialiusiková, Brennauerová, Canuelová, Guarischiová, Krögerová, Worracková) 47:36, 2. Boels Dolmans -6, 3. Rabo-Liv -56.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.