ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Po Saganovi byl sražen motorkou Paulinho. Tiňkov zvažuje odstoupení z Vuelty

Velikost textu:

Madrid - Vedení stáje Tinkoff-Saxo se postavilo za svou spurtérskou hvězdu Petera Sagana, který dostal pokutu za vzteklou reakci poté, co ho na Vueltě srazil doprovodný motocykl. Tým vyrazil do protiútoku a od organizátorů požadoval omluvu. Po další kolizi s motorkou, po níž dnes musel ze závodu odstoupit Sergio Paulinho, už se rozzuřil i majitel týmu Oleg Tiňkov a na Twitteru oznámil, že zvažuje stažení svých jezdců ze startovního pole.

"Zvažuji, že tým stáhnu z Vuelty," napsal a vyzval k bojkotu organizace ASO, která pořádá Tour de France a Vueltu a s níž se Tiňkov dohaduje o vyplácení podílů stájím ze zisků z prodeje vysílacích práv. "Nedávají nám žádné peníze a ještě nám ničí jezdce," dodal ruský miliardář, jenž zvažuje i bojkot příštího ročníku Tour. Paulinhova zranění si podle Tiňkova vyžádala v nemocnici sedmnáct stehů.

Tým Tinkoff-Saxo dnes zveřejnil otevřený dopis adresovaný organizátorům Vuelty a Mezinárodní cyklistické unii, v němž požaduje veřejnou omluvu a finanční příspěvek na vybraný charitativní projekt ve výši prémie za vítězství v bodovací soutěži. Zároveň v něm volá po zavedení jasných pravidel pro pohyb vozidel v pelotonu.

Sagana srazil v závěrečných kilometrech osmé etapy ve vysoké rychlosti jeden z doprovodných motocyklů. Slovenský spurtér sice vyvázl bez vážných zranění, v okamžité reakci na nehodu ale praštil pěstí do doprovodného vozidla a nakopl motocykl i vlastní kolo. Za své chování dostal pokutu, dodatečně dostal ještě další za poškození dobrého jména cyklistiky.

Opravdu je nutná pokuta pro Sagana?

Tinkoff-Saxo trvá na tom, aby UCI udělení pokuty znovu zvážila. "Tým a Peter Sagan akceptují pokutu za reakci po nehodě, je ale nemístné pokutovat ho za těchto okolností za poškození image cyklistiky," uvedl tým v otevřeném dopise.

přehrát video
Frustrovaný Sagan po pádu v 8. etapě Vuelty

Sagan sice po karambolu dojel do cíle, poté ale kvůli zraněním z Vuelty odstoupil. Podle zástupců týmu incident poškodil jezdce, na kterém z velké části stál úspěch stáje na Vueltě. Tinkoff-Saxo proto požaduje zahájení jednání s představiteli stájí a přijetí takových opatření, která by podobným nehodám v budoucnu zabránila.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.