ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
Vuelta

Boeckmans je po pádu v umělém spánku, Van Garderen přijde o MS

Velikost textu:
aktualizováno 30. 8. 2015 10:59

Murcia (Španělsko) - Belgický cyklista Kris Boeckmans je po pádu v osmé etapě Vuelty v umělém spánku. Osmadvacetiletý jezdec utrpěl řadu zranění v obličeji včetně zlomenin, otřes mozku, má zlomená tři žebra a proraženou plíci.

přehrát video
Pád v osmé etapě Vuelty ukončil naděje několika favoritů

"Zřejmě bude muset na operaci. V umělém spánku bude několik dní," uvedl jeho tým Lotto-Soudal na Twitteru.

Podle serveru cyclingnews.com byl právě Boeckmans viníkem hromadného pádu zhruba 50 km před cílem sobotní etapy. Při pití prý vjel do díry na silnici a upadl. Na zemi skončili mimo jiné i třetí muž průběžného pořadí Dan Martin z Irska, Američan Tejay Van Garderen či francouzský spurtér Nacer Bouhanni a ze závodu museli odstoupit.

Nejvíce doplatil na nehodu Boeckmans, jenž zůstal bezvládně ležet. Jeho pád otřásl týmovými kolegy. "Nechtěl jsem jet dál, dokud neuvidím, jak se probere. Brečel jsem jak dítě, když jsem ho tam takhle viděl," napsal na Twitteru další belgický jezdec Thomas De Gendt.

Van Garderen, který musel kvůli nemoci vzdát z třetího místa Tour de France a na Vueltu si přijel spravit chuť, si při pádu pochroumal rameno a pohmoždil hrudník a záda. Americký cyklista přijde o mistrovství světa, kde měl s týmem BMC obhajovat titul v časovce družstev.

Stuyven vyhrál etapu navzdory zlomenině

Bez zranění se neobešel pád ani pro Belgičana Jaspera Stuyvena, který osmou etapu ve spurtu vyhrál. Po dojezdu se podrobil vyšetření, které odhalilo zlomeninu člunkovité kosti. Před startem deváté etapy Stuyven oznámil, že mu zranění nedovolí v závodě pokračovat.

"Zápěstí mě začalo bolet už v kopci, ale řekl jsem si 'nemysli na to'. Trochu jsem se toho pak bál ve sprintu, protože když jsem vzal za řídítka, cítil jsem bolest. V závěru jsem o ní ale nevěděl," uvedl třiadvacetiletý jezdec. Po rentgenovém vyšetření se dozvěděl, že Vuelta pro něj skončila. "Nejdříve to bylo pochopitelně zklamání, ale pak jsem dospěl k tomu, že je potřeba si hlavně užít tuhle chvíli, své první profesionální vítězství," řekl Stuyven, který se po návratu domů podrobí operaci.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.