ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
Vuelta

Týmovou časovku o sekundu ovládla BMC, Velits jde "symbolicky" do čela

Velikost textu:

Marbella – Poslední závod z trojkoruny Grand Tour, španělská Vuelta, odstartovala týmovou časovkou. V ní stejně jako na nedávné Tour de France porazila veškerou konkurenci stáj BMC, o jednu jedinou vteřinu zpět zaostaly celky Tinkoff-Saxo a Orica. Prvním lídrem závodu se stal Slovák Peter Velits, v čele pořadí je však pouze symbolicky, neboť výsledky úvodní etapy se nepočítaly do celkového hodnocení jednotlivců.

Do červeného trikotu lídra se v 2. etapě oblékne Peter Velits
Do červeného trikotu lídra se v 2. etapě oblékne Peter Velits

Trasa 7,4 km dlouhé časovky vedla mezi Puerto Banús a Marbellou úzkými cestami pokrytými pískem z blízkých pláží, na což si v týdnu cyklisté kvůli bezpečnosti stěžovali. Mezinárodní cyklistická unie proto den před startem rozhodla, že výsledky etapy se budou započítávat pouze do klasifikace týmů.

Na to zareagovala například hvězdná stáj Sky s favoritem Chrisem Froomem a zajela až dvacátý čas z dvaadvaceti týmů. Naopak BMC jela naplno a připsala si další vítězství do sbírky. Americká stáj vyhrála časovku družstev před měsícem na Tour de France i loni na mistrovství světa. "Když jsme časovkářští mistři světa, musíme dělat našim proužkům čest. Byla to riskantní trať, ale kluci do toho kluci šlápli a zvládli to," řekl jeden z jezdců BMC Tejay van Garderen.

Sedmdesátý ročník Vuelty, které se stejně jako loni neúčastní žádný Čech, pokračuje v neděli už klasickou etapou o délce 158 km mezi městy Alhaurín de la Torre a Caminito del Rey. Závod skončí 13. září v Madridu. 

přehrát video
Týmovou časovku na úvod Vuelty ovládl tým BMC

Cyklistický závod Vuelta - 1. etapa časovka družstev (7,4 km):

1. BMC 8:10, 2. Tinkoff-Saxo, 3. Orica obě -1, 4. LottoNL -8, 5. Etixx-Quick-Step -10, 6. Trek -11, 7. Lotto, 8. Caja Rural obě -18, 9. Movistar -24, 10. Cofidis -27.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.