ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Tour de Suisse

Domácí legendu Cancellaru předčil v prologu Dumoulin

Velikost textu:

Risch-Rotkreuz (Švýcarsko) - Nejrychlejší čas prologu zajel blízko Zugského jezera Tom Dumoulin a oblékl dres průběžného lídra závodu. Jezdec stáje Giant-Alpecin byl na pětikilometrové trati o dvě sekundy rychlejší než domácí hvězda Fabian Cancellara. Zdeněk Štybar ztratil na vítěze deset vteřin a skončil ve druhé desítce pořadí, manko Jana Hirta činilo v cíli 37 sekund.

Tom Dumoulin po vítězství v prologu
Tom Dumoulin po vítězství v prologu

Na vedoucí příčce se dlouho držel rakouský jezdec Matthias Brändle ze stáje IAM Cycling, který na trati dlouhé 5,1 km zajel čas 5:45. Ve startovní listině však byl umístěn přece jen hodně nízko, a tak se čekalo, jak si s jeho časem poradí favorizovaní časovkářští specialisté. Na startu jich bylo přehršle - Fabian Cancellara, Tom Dumoulin, Geraint Thomas a další.

Thomas startoval několik minut před Cancellarou, jeho čas však na Brändla nestačil. Diváci okolo trati však už hlasitě povzbuzovali domácí hvězdu - Cancellara měl v letošní sezoně těžké zdravotní potíže vinou pádu na závodě E3 Harelbeke, a tak jeho skutečná výkonnost zůstávala tak trochu otázkou. V prologu zajel čas 5:43 a o dvě vteřiny se posunul před Brändla.

Jeho čas však tlaku po něm startujících závodníků nevydržel. Špičkový časovkář Tom Dumoulin ze stáje Giant-Alpecin, který je neprávem někdy ve společnosti Tonyho Martina či Cancellary upozaďován, byl ještě o dvě vteřiny rychlejší a ujal se vedení. Další závodníci přímo jeho výsledek neatakovali - možný kandidát Sylvain Dillier přišel o své šance kvůli pádu. Dumoulin tak slaví vítězství a je průběžným lídrem závodu před domácí superstar Cancellarou.

přehrát video
Záznam Tour de Suisse

Cyklistický etapový závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 1. etapa (prolog na 5,1 km): 1. Dumoulin (Niz./Giant) 5:41, 2. Cancellara (Švýc./Trek) -2, 3. Brändle (Rak./IAM) -4, 4. Sagan (SR/Tinkoff-Saxo), 5. Morabito (Švýc./FDJ), 6. Van Avermaet (Belg./BMC) všichni -5, ...18. Štybar (Etixx-Quick-Step) -10, 145. Hirt (CCC Polkowice) -37.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.