ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Sáblíková odstartovala cyklistickou sezonu čtvrtým místem

Velikost textu:

Lublaň - Martina Sáblíková zahájila závodní sezonu na kole a v časovce v Lublani skončila těsně pod stupni vítězů. Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení si otestovala formu v souboji s chronometrem na 22 kilometrech. Další časovku absolvuje na konci června na česko-slovenském šampionátu v Žilině. 

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

"Byl to dobrý test, nebylo to na první závod až tak špatný. Časovka se mi líbila, nebyla moc technická. Hodně foukalo, takový vítr jsem při časovce ještě nezažila," popsala Sáblíková, která do prvního závodu najela zhruba 1500 kilometrů. Trať zvládla v čase 28:25,7 minuty.

Její příprava směřuje i k mistrovství světa v americkém Richmondu, kde budou cyklisté usilovat na konci září i o přímou kvalifikaci na olympiádu do Ria. Tam by Sáblíková potřebovala skončit v časovce do 12. místa. "To je velký cíl," řekla.

V Lublani ji mrzela chyba po obrátce. "Nechala jsem si těžký převod, měla jsem podřadit. Trenér mě prý na to upozorňoval, jenže já ho neslyšela, přestala fungovat vysílačka," napsala na Facebooku. Závod absolvovaly i její kolegyně z tréninkové skupiny Petra Nováka Nikola Zdráhalová a také Eliška Drahotová.

V přípravě budou Sáblíková a spol. pokračovat do 20. června v italském Livignu. Na mistrovství v Žilině bude obhajovat double, časovka se pojede 25. června a závod s hromadným startem o dva dny později. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.