ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Kulhavý doplnil medailovou sbírku ziskem zlata z ME v maratonu

Velikost textu:
aktualizováno 10. 5. 2015 16:43

Singen (Německo) - Biker Jaroslav Kulhavý se stal poprvé v kariéře mistrem Evropy v maratonu. Olympijský vítěz dnes vyhrál závod na 98 km v německém Singenu a po loňském stříbru získal poslední velký titul, jenž mu chyběl ve sbírce.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

Třicetiletý Kulhavý zvítězil v čase 3:22:02 s náskokem šesti sekund před Němcem Saschou Weberem, s nímž jel velkou část závodu ve dvojici. Třetí skončil již s více než dvouminutovým odstupem Rakušan Alban Lakata, šampion na této trati z roku 2013.

"Víceméně se to dnes dobře sešlo. Žádný jiný závod tento víkend nebyl a poměrně dobře mi zapadl do tréninku před Světovými poháry v cross country. Byla tu dobrá konkurence, prakticky všichni dobří maratonci z Evropy, takže je to pro mně dobrý výsledek a vážím si ho," uvedl Kulhavý.

Druhým nejlepším Čechem byl na páté pozici Jiří Novák, do elitní desítky se vešli ještě na osmé příčce Pavel Boudný a hned za ním Kristián Hynek. Mistr Evropy z roku 2012 a bronzový o rok později Hynek odpadl ze skupiny v čele zhruba v polovině závodu kvůli potížím s pedálem.

Kulhavý vítězstvím navázal na loňský světový triumf v maratonu z JAR. Rodák z Ústí nad Orlicí tak má ve sbírce všechny významné tituly - během kariéry se stal olympijským šampionem, mistrem světa a mistrem Evropy v cross country a také celkovým vítězem Světového poháru.

Trať MS Kulhavému nesedí

Vedle tradičního programu v cross country se Kulhavý letos zúčastní i maratonského MS v Sella Rondě, ale s obhajobou zlata příliš nepočítá. "Profil je, jaký je, mně příliš vyhovovat nebude a budu uprostřed XC sezony. Spíš se budu snažit pomoct týmovému parťákovi Christophu Sauserovi, pro kterého to bude rozlučka s kariérou," řekl o švýcarském kolegovi, s nímž letos v březnu vyhrál podruhé v kariéře etapový závod Cape Epic.

Závod žen na 80 km při neúčasti loňské šampionky vyhrála třiačtyřicetiletá německá veteránka Sabine Spitzová. Jediná Češka na startu Irena Berková obsadila 32. místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.