ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Amstel Gold Race

Kwiatkowski vyzrál ve finiši další klasiky na Valverdeho

Velikost textu:

Valkenburg (Nizozemsko) - Michal Kwiatkowski vyhrál závod Amstel Gold Race, když v závěrečném spurtu vedoucí skupiny předčil ostatní závodníky včetně Alejandra Valverdeho. Ve skupině byl i Roman Kreuziger, který skončil čtrnáctý.

Michal Kwiatkowski
Michal Kwiatkowski

Kwiatkowski zvítězil před Alejandrem Valverdem a dalším z favoritů Australanem Michaelem Matthewsem. Desáté místo obsadil obhájce prvenství Philippe Gilbert. Belgičan, který Amstel Gold Race ovládl také v letech 2010 a 2011, zaútočil na čtvrtý triumf v závěrečném stoupání na Cauberg. Za něj se pověsil Matthews a na proslulý kopec vyjeli spolu, pak je ale dorazila skupinka 16 pronásledovatelů.

Pro lídra stáje Etixx-Quick-Step Kwiatkowského pracoval v průběhu závodu i Petr Vakoč, který projel cílem na 50. místě. Čtyřiadvacetiletý Polák vybojoval pro belgický tým první letošní triumf ve World Tour, který před týdnem na Paříž - Roubaix těsně unikl jeho kolegovi Zdeňku Štybarovi.

Cyklistický jednorázový závod Amstel Gold Race (WorldTour) - 258 km:

1. Kwiatkowski (Pol./Etixx-Quick-Step) 6:31:49, 2. Valverde (Šp./Movistar), 3. Matthews (Austr./Orica), 4. Costa (Portug./Lampre), 5. Van Avermaet (Belg./BMC), 6. Gallopin (Fr./Lotto), ...14. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) všichni stejný čas, 50. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) -52. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.