ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Štybar dojel druhý v belgické klasice E3 Harelbeke

Velikost textu:

Harelbeke (Belgie) - Zdeněk Štybar dojel druhý v belgické cyklistické klasice E3 Harelbeke, jež patří do elitní série WorldTour. Českého mistra porazil jen Brit Geraint Thomas, jeho kolega z úniku.

Zdeněk Štybar (v popředí)
Zdeněk Štybar (v popředí)

Thomas a Štybar tvořili se Slovákem Peterem Saganem tříčlennou skupinu uprchlíků, jež spolu jela závěrečných zhruba 40 kilometrů. Britskému cyklistovi z týmu Sky se povedl čtyři kilometry před cílem rozhodující nástup, na který nedokázali jeho soupeři okamžitě reagovat.

Zatímco obhájci loňského vítězství Saganovi zjevně došly síly, Štybar se po několika sekundách vydal za Thomasem, ale ten už se mu pouze vzdaloval. "Když se zvedl Thomas, já zrovna odstřídal a čekal jsem, že po něm půjde Sagan. Jenže on svěsil nohy a nebyl schopen jet ani se nezvedl ze sedla. Ale nemůžu se na něj zlobit. Měl jsem jít po Thomasovi hned sám. Jenže jsem na dvě vteřiny zaváhal a pak už jsem to nebyl schopen dojet," popsal Štybar rozhodující okamžiky.

Brit nakonec přijel po 215 km do cíle s náskokem 25 sekund před Štybarem. Sagan se propadl až za vedoucí skupinu, kterou dovedl do finiše s odstupem 38 sekund Ital Mateo Trentin, Štybarův kolega z týmu Etixx - Quick-Step. "Jsem trošku zklamaný, šance na vítězství byla," uvedl český cyklista, jehož dalším stratem bude v neděli závod Gent-Wevelgem.

Štybarovi tak těsně nevyšel útok na letošní druhé vítězství poté, co začátkem března vyhrál toskánskou klasiku Strade Bianche.

Cyklistický jednorázový závod E3 Harelbeke (WorldTour) - 215,3 km:

1. Thomas (Brit./Sky) 5:14:57, 2. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -25, 3. Trentin (It./Etixx-Quick-Step), 4. Kristoff (Nor./Kaťuša), 5. Vanmarcke (Belg./LottoNL), 6. Breschel (Dán./Tinkoff-Saxo) všichni -38.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.