ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Kreuziger skončil na Tirrenu desátý, vyhrál poprvé Quintana

Velikost textu:

San Benedetto del Tronto - Roman Kreuziger se po závěrečné časovce dostal do elitní desítky závodu WorldTour Tirreno-Adriatico. Celkovým vítězem 50. ročníku je kolumbijský cyklista Nairo Quintana, poslední vavřín získal čtyřnásobný mistr světa Švýcar Fabian Cancellara. Kreuziger na něj v časovce dlouhé deset kilometrů ztratil 51 sekund, Leopold König 36 vteřin.

Nairo Quintana
Nairo Quintana

"Časovku jsem měl určitě zajet líp, je to zklamání," řekl Kreuziger. "Měl jsem po těch dvou etapách v náročných klimatických podmínkách těžké nohy. Nemohl jsem se dostat do rytmu, do rychlosti. Představoval jsem si to jinak, měl jsem být v časovce lepší a skočit víc lidí v pořadí. Ale aspoň že jsem v desítce a mám jeden bod do WorldTour," dodal jezdec stáje Tinkoff-Saxo.

Quintana v boji s časem ve městě San Benedetto del Tronto zaostal za Cancellarou o téměř minutu, ale první příčku v celkovém pořadí bezpečně uhájil. Po loňském druhém místě se člen týmu Movistar dočkal na Tirrenu premiérového triumfu.

Kreuzigera, jenž byl v tomto špičkově obsazeném závodu dvakrát třetí (loni a v roce 2012), dělily před závěrečnou etapou od první desítky dvě vteřiny. Dnes se na desáté místo dostal na úkor Španěla Joaquima Rodrígueze. König obsadil v časovce 22. místo, třetí český účastník Zdeněk Štybar odstoupil po nedělní královské etapě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.