ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Kreuziger začne sezonu v Ománu, "dopingový" verdikt zatím v nedohlednu

Velikost textu:

Horsholm (Dánsko) - Roman Kreuziger má podle představ svého týmu Tinkoff-Saxo zahájit sezonu etapovým závodem Kolem Ománu po polovině února. Otázkou však zůstává, kdy a především s jakým výsledkem rozhodne o Kreuzigerově budoucnosti Sportovní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne s ohledem na podezření z dopingu kvůli nesrovnalostem v jeho biologickém pasu.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

Kreuziger v současnosti může závodit s ohledem na verdikt Rozhodčí komise Českého olympijského výboru, která ve druhé polovině září rozhodla o jeho nevině. Dočasná suspendace ze strany Mezinárodní cyklistické unie (UCI) tak vzala za své, unie se však odvolala k CAS a od té doby se čeká, kdy se celá věc definitivně uzavře. Přesné datum, kdy má padnout ortel, není známo. Zřejme se tak stane na přelomu února a března.

"Není překážek, proč by Roman nemohl závodit. A on závodit chce. Touží po tom, protože se chce vrátit a chce vyvinout určitý tlak na UCI. Z našeho pohledu může klidně závodit a podle smlouvy mu to musíme umožnit. Zároveň ale chceme, aby závodil dobře," prohlásil generální manažer přední světové stáje Stefano Feltrin.

Dlouhé čekání považuje za velmi nešťastné. "UCI potřebuje vyplnit všechny dokumenty a pořád na tom ještě pracují," připomněl Feltrin a připustil, že je momentálně velmi složité plánovat s Kreuzigerem program sezony. "Když to půjde, pojede v Ománu, ale jde jen o prozatímní rozhodnutí. Připravujeme se na různé varianty, které mohou nastat, ale vše záleží na tom, jak celý případ dopadne," dodal Feltrin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.