ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
SP v cyklokrosu

Kateřina Nash s velkým náskokem kralovala v belgickém Namuru

Velikost textu:
aktualizováno 21. 12. 2014 18:07

Namur – Fantastický výkon a fantastický výsledek. Cyklokrosařka Kateřina Nash s velkým náskokem ovládla závod v belgickém Namuru a šest týdnů před domácím mistrovstvím světa se raduje z třetího vítězství ve světovém poháru. Druhá dojela Nizozemka Marianne Vosová, třetí skončila Američanka Katherine Comptonová. Závod mužů vyhrál Belgičan Kevin Pauwels a druhým vítězstvím v sezoně potvrdil své vedení v průběžném pořadí. Nejlepší z Čechů byl 21. Lubomír Petruš. 

Prachatická rodačka Nash zahájila cyklokrosovou sezonu jako tradičně ve Spojených státech, kde trvale žije. Do Česka se vrátila teprve minulý týden a v sobotu v Milovicích získala český titul. "Jsem z toho překvapená, protože nikdy nevíte, jakou máte formu, pokud nezávodíte proti Evropankám. Byl to opravdu dobrý den," řekla česká cyklistka po závodě. 

Vynikající formu Nash prokázala i na mezinárodní scéně, kde nedala soupeřkám šanci. Cyklokrosovou královnu poslední dekády Vosovou, jež si také odbývala v sezoně SP premiéru, porazila o 34 sekund. Pravidelná účastnice elitního seriálu Katherine Comptonová z USA měla na třetím místě odstup již 1:07 minuty.

"Startovala jsem zezadu, takže jsem musela být trpělivá a propracovávat se vpřed. Věděla jsem, že Marianne ujede, jak to obvykle dělá, ale zůstala jsem v klidu a stále jsem ji viděla. Pak jsem se k ní začala přibližovat, a když jsme se dostaly do kontaktu, jelo se mi opravdu dobře," popsala průběh závodu Nash. 

Dnešní úspěch je pro důležitým krokem na cestě k vysněné medaili na domácím MS v Táboře, které se jede 1. února. "Dodá mi to hodně sebevědomí, konečně jsem se mohla poměřit se světovou konkurencí," pochvalovala si Nash. 

Bývalá běžkyně na lyžích a také úspěšná bikerka Nash dnešním triumfem navázala na svá pohárová vítězství z Roubaix 2010 a Tábora 2011. Další dvě nejlepší české reprezentantky dojely ve druhé desítce Martina Mikulášková byla dvanáctá, Pavla Havlíková šestnáctá. 

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Namuru (Belgie):

Ženy: 1. Nash (ČR) 44:15, 2. Vosová (Niz.) -34, 3. Comptonová (USA) -1:07, 4. Van Loyová (Belg.) -1:47, 5. Ferrandová-Prévotová (Fr.) -1:52, 6. Cantová (Belg.) -2:07, ...12. Mikulášková -3:58, 16. Havlíková -4:41, 42. Nosková, 48. Kuntová, 50. Lukešová všechny -1 kolo, 54. Mináriková-Švecová (všechny ČR) -2 kola.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Cantová 178, 2. Comptonová 177, 3. Van Loyová 146, ...9. Havlíková 86, 10. Mikulášková 84, 12. Nash 60, 36. Nosková 14, 51. Kuntová 3.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.