ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Zlín hostil MČR v sálové cyklistice, v kolové získali prvenství Skoták se Šmídem

Velikost textu:
aktualizováno 19. 10. 2014 12:33

Zlín - Na mistrovství České republiky v sálové cyklistice, které má předcházet mistrovství světa v totožné disciplíně, zářily opory reprezentace. V kolové dominovali Skoták se Šmídem, v krasojízdě si účast na MS vybojovala Přibylová.

přehrát video
Sestřih a ohlasy z MČR v sálové cyklistice

Titul mistrů republiky v kolové získali popáté za sebou Petr Skoták s Pavlem Šmídem z Favoritu Brno. Bývalí světoví šampioni ve finále zdolali dvojici Jiří Hrdlička, Pavel Loskot ze Svitávky.

Skoták se Šmídem potvrdili roli favoritů, ale v semifinále proti Zlínu mohli doplatit na podcenění soupeře. První utkání vyhráli, ve druhém se jim podařilo vyrovnat až poslední střelou zápasu. "Pokud bychom prohráli, následovaly by penalty, což je loterie. Z tohoto pohledu bylo vítězství hodně upocené," řekl trenér vítězného páru Pavel Petrovský.

V krasojezdeckých soutěžích na šampionátu ve Zlíně, který byl současně poslední prověrkou před listopadovým mistrovstvím světa v Brně, přesvědčil jen zkušený Arnošt Pokorný, mistr světa z roku 2004.

"Ostatní zůstali za svými výkony z předcházejících kvalifikačních závodů. Výkonnostní pokles je varováním. Pokusíme se výpadek dohnat na společném reprezentačním soustředění před mistrovstvím světa," řekl trenér českých krasojezdců Bob Horvát.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.