ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Štybar skončil v prvním cyklokrosovém závodu sezony osmý

Velikost textu:

Ronse (Balgie) - Mistr světa Zdeněk Štybar obsadil ve svém prvním cyklokrosovém závodu v sezoně osmé místo. Český cyklista se po bleskovém přechodu ze silnice do terénu představil v Ronse, v úvodním závodu seriálu bpost bank trofee. 

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar

Štybar ještě v úterý letos naposledy závodil na silnici a rozloučil se vítězstvím v Binche. Dnes měl rychlý start, poté však na nejlepší nestačil. "Myslím, že jsem do toho vlétl až moc rychle. Pak jsem se z toho pár kol vzpamatovával a všichni mě předjeli. Ale bylo fajn tady být, užil jsem si to," řekl člen týmu Omega Pharma-Quick-Step.

Závod ovládl nestárnoucí osmatřicetiletý Sven Nijs, jenž zvítězil s náskokem 50 sekund před juniorským mistrem světa Mathieuem van der Poelem. Třetí byl Klaas Vantornout.

Osmadvacetiletý Štybar stejně jako v minulých sezonách neplánuje absolvovat celý cyklokrosový kalendář a bude se objevovat jen ve vybraných závodech. Své další starty má naplánované do Ardooie (16. října) a Woerdenu (21. října). Cyklokrosovou sezonu by měl zakončit na domácím mistrovství světa v Táboře, kde se bude snažit získat čtvrtý titul.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.