ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Ježek byl propuštěn z nemocnice. Do Česka by se měl vrátit do dvou týdnů

Velikost textu:
aktualizováno 10. 9. 2014 20:32

Greenville (USA) - Těžce zraněný handicapovaný cyklista Jiří Ježek po několika operacích opustil nemocnici v americkém městě Greenville. Z pádu během závodu na mistrovství světa se bude nyní zotavovat v domácí péči. Kdy se bude moci vrátit do Čech, není zatím jasné.

Jiří Ježek rehabilituje
Jiří Ježek rehabilituje

Šestinásobný paralympijský vítěz i mistr světa se potloukl během hromadného pádu na MS v Greenville poslední srpnový den. Krátce byl v umělém spánku, podstoupil operace hrudního koše a zlomené paže, ale už týden po nehodě začal chodit.

Podle jeho manželky Soni se Ježkův stav neustále zlepšuje. "Věřím, že to je díky tomu, jakou podporu a energii mi posílají lidé z Česka i celého světa. Děkuji za to, pomáhá mi to uzdravit se mnohem rychleji, než všichni čekali," vzkazuje Ježek.

Do ČR by se chtěli vrátit co nejdříve, nejpozději do dvou týdnů, až poraněná plíce zvládne přetlak v letadle. "Pořád to ještě hodně bolí, zranění byla rozsáhlá. Ale věřím, že se z toho brzy dostanu, budu mít celý podzim a zimu na to, abych se dal do pořádku," dodal Ježek.

přehrát video
Telefonát Jiřího Ježka po propuštění z nemocnice
Zdroj: Český rozhlas, ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.