ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof
Ohlasy MS horských kol

Kulhavý: Osmé místo pro mě nemůže být úspěch

Velikost textu:

Praha - Jaroslav Kulhavý se vrátil z nedávno skončeného mistrovství světa horských kol s osmým místem z individuálního závodu v cross country. Vzhledem ke zdravotním problémům, které ho provázely celou sezonu, se nejedná o špatný výsledek. Jenže bývalý mistr světa a olympijský vítěz ví, že musí chtít víc.

přehrát video
Host sportovních zpráv: Jaroslav Kulhavý

Na MS necestoval Kulhavý v ideálním rozpoložení. Většinu sezony promarodil a ani před startem šampionátu nebyl v ideální pohodě. "Z posledních světových pohárů jsem se vrátil unavený a navíc nedopadly úplně dobře, takže jsme hledali příčiny. Objevily se tam nějaké alergie, o kterých jsem nevěděl, a nějaké dýchací problémy. S tím jsem odjížděl na mistrovství světa, nebylo to samozřejmě ideální," uvedl biker.

I přesto přivezl nakonec ze šampionátu v Hafjellu 3. místo ze štafety a osmé místo v individuálním závodě. "Když k tomu připočítám, že jsem si na začátku sezony zlomil čéšku a nemohl dva měsíce pořádně trénovat a tohle manko se se mnou celou sezonu vezlo, tak myslím, že ty výsledky, které jsem měl na mistrovství světa, byly docela dobré," řekl Kulhavý.

Zároveň ale dodává, že míří výš. "Člověk závodí kvůli vítězstvím. Já už jsem takovéto závody vyhrával, takže pro mě to osmé místo v uvozovkách nemůže být velký úspěch," ví Kulhavý.

Přestože český cyklistika oceňuje práci organizátorů, jednu velkou chybu podle něj nedávné mistrovství světa mělo. "Trať byla hodně kamenitá, hodně volných kamenů, které byly navíc ostré. Takže ve spoustě závodů rozhodovaly defekty a bylo jich strašně moc, což samozřejmě negativně ovlivní závod," tvrdí.

Na silnici se Kulhavý nechystá. Zatím 

Řada bikerů, ale i dráhařů či cyklokrosařů zamíří postupem času na silnici, Kulhavý ale prý zatím o změně disciplíny neuvažuje. "Nyní určitě ne. Sice mi teď končí smlouva, ale už zbývají jen dva roky do olympijských her, takže přechod by byl nesmysl. Horským kolům se chci věnovat i nadále a olympijské hry v Riu jsou mým velkým cílem," řekl Kulhavý.

"Po olympijských hrách se můžu rozmyslet a něco zkusit. Nechal bych to otevřené, ale myslím si, že nějaké velké úspěchy, které bych ještě zažil na silnici, na to už asi po Riu nebude. Ale člověk by si to asi mohl vyzkoušet a porovnat se s elitou na silnici," dodal.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.