ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Ježek má za sebou další operaci, jeho stav je stabilizovaný

Velikost textu:

Greenville (USA) - Jiří Ježek má za sebou operaci zlomené pažní kosti. Lékaři mu vyjmuli kostní štěp z pánve a nahradili jím poškozenou kostní tkáň poraněné paže. Stav handicapovaného cyklisty, který se těžce zranil po pádu na mistrovství světa, je stabilizovaný.

Jiří Ježek
Jiří Ježek

"Přestože je rozsah zranění velmi vážný, lékaři mají z obou prozatím provedených operací dobrý pocit," uvedla vedoucí reprezentačního týmu paralympioniků Jaroslava Krakovičová.

Hned po pádu v hromadném spurtu nedělního závodu na šampionátu v americkém Greenville se šestinásobný paralympijský vítěz podrobil operaci vážně poraněného hrudníku. Lékaři mu museli odstranit dvě rozdrcená žebra a nahradit je implantáty a přišít amputovaný prsní sval. Už v pondělí Ježka probudili z umělého spánku a odpojili od dýchacího přístroje.

Devětatřicetiletý Ježek, který má od jedenácti let amputovanou nohu pod kolenem, je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Na kontě má také šest titulů mistra světa a letos už počtvrté vyhrál světový pohár.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.