ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
3. etpay Vuelty

Matthews kraloval ve spurtu a vyhoupl se do čela celkového pořadí

Velikost textu:

Arcos de la Frontera – Cyklistická Vuelta má nového lídra. Do červeného se oblékne Australan Michael Matthews, který vyhrál ve spurtu třetí etapy a v pozici lídra vystřídal Alejandra Valverdeho. Španěl klesl na průběžné třetí místo a za Matthewsem zaostává o jedenáct sekund, na druhou příčku se vyhoupl vítěz letošního Gira Nairo Quintana

Michael Matthews slaví vítězství ve 3. etapě Vuelty
Michael Matthews slaví vítězství ve 3. etapě Vuelty

Do 197,8 km dlouhé etapy peloton odstartoval z paluby letadlové lodi Juan Carlos I, vítěze ale určil až spurtérský duel mezi jezdcem australské stáje Orica-GreenEdge a Irem Danielem Martinem. Cíl etapy čekal na jezdce po náročném dojezdu do kopce v Arcos de la Frontera, mezi jehož nástrahy patří i technická pasáž se zatáčkami a úzkým mostem.

Třiadvacetiletý Matthews se udržel v čele jako jeden z mála spurtérů ve vedoucí skupině a nakonec rozhodl útokem zhruba 200 metrů před cílem. Třetí dojel s mírným odstupem Španěl Joaquín Rodríguez, který v závěrečném pětikilometrovém kopci s až šestiprocentním stoupáním nasadil k útoku příliš brzy.

přehrát video
Vuelta 2014

Valverde, který měl zhruba 20 km před cílem pád, ztratil na přední šestnáctičlennou skupinu sedm sekund a na druhé místo v průběžném pořadí se před něho dostal ještě jeho stájový kolega z Movistaru Nairo Quintana. Kolumbijský vítěz Gira d'Italia ztrácí na Matthewse, jenž na letošním Giru rovněž oblékal růžový trikot lídra, čtyři sekundy.

Úterní čtvrtá etapa zavede peloton z Maireny del Alcor po 167,4 km dlouhé trase do Córdoby. 

3. etapa Cádiz - Arcos de la Frontera (197,8 km):

1. Matthews (Austr./Orica) 5:12:14, 2. Martin (Ir./Garmin), 3. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 4. Kelderman (Niz./Belkin), 5. Martens (Něm./Belkin), 6. Evans (Austr./BMC), 7. Mondory (Fr./AG2R), 8. Bouhanni (Fr./FDJ.fr), 9. Moreno (Šp./Kaťuša), 10. Froome (Brit./Sky) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:

1. Matthews 9:27:53, 2. Quintana (Kol./Movistar) -4, 3. Valverde (Šp./Movistar) -11, 4. Urán (Kol./Omega Pharma-Quick-Step) -15, 5. Caruso (It./Cannondale), 6. Chaves (Kol./Orica) oba -17, 7. Bennett (N. Zél./Cannondale), 8. Arredondo (Kol./Trek), 9. Zubeldia (Šp./Trek) všichni -20, 10. Brambilla (It./Omega Pharma-Quick-Step) -22. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.