ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
Kolem Polska

Majka vysvlékl Vakoče ze žlutého trikotu

Velikost textu:
aktualizováno 8. 8. 2014 21:22

Tatranská Bukovina – Petr Vakoč neudržel žlutý trikot, který od pondělí vezl v závodu Kolem Polska. V posledním stoupání šesté etapy ztratil český cyklista na nejlepší, dojel patnáctý a v celkovém pořadí klesl na 11. příčku. Vítězství si zajistil díky úniku v závěru etapy dosud druhý Rafal Majka a do poslední etapy vyjede král hor letošní Tour de France ve žlutém trikotu.

Rafal Majka zatím vládne domácímu závodu Kolem Polska
Rafal Majka zatím vládne domácímu závodu Kolem Polska

Vakoč z týmu Omega Pharma-QuickStep držel žlutý dres od pondělí, kdy si zajistil vedení po úniku ve druhé etapě. Dnes se držel znovu v popředí, ale v závěrečném stoupání v posledním ze čtyř okruhů v Tatranské Bukovině ztratil a dojel 57 vteřin za Majkou.

"Byla to opravdu těžká etapa, hodně jsem se snažil zůstat vepředu po celou dobu. Tým skvěle pracoval, vydržel jsem až do předposledního stoupání, kde byly dvě skupiny. Pak se spojily v posledním kopci, ale už jsem na to neměl nohy," popisoval průběh závodu Vakoč. 

Ztrátu žlutého trikotu ale nebere tragicky. "Když uvážím, co jsem čekal před závodem, tak musím říct, že to bylo perfektní. Myslím, že dnes jsem podal dobrý výkon. Pořád jsem mladý a učím se, jak si udržet vyrovnané výkony v etapovém závodě," řekl. 

Majka: Teď jsem král Tater

Domácí favorit z týmu Tinkoff-Saxo se odpoutal od ostatních jezdců dva kilometry před finišem. Nejlepší vrchař nedávné Tour de France za sebou nechal o deset vteřin dvojici nejbližších pronásledovatelů Španěly Beanta Intxaustiho a Jona Izaguirreho ze stáje Movistar.

Po dvou horských triumfech na Tour de France, kam jel jako náhradník za Romana Kreuzigera, se Majka cítí jako horský šampion. "Vypořádal jsem se dobře s Alpami i Pyrenejemi a teď jsem také králem Tater," řekl Majka, který nepřeceňuje vedení o 18 vteřin. "Nikdy nejde říct, že je náskok dost velký. Uvidím, jak se budu cítit. Jsem hlavně rád, že jsem vyhrál dvě etapy," uvedl.

V sobotu závod WorldTour uzavře pětadvacetikilometrová časovka v Krakově. "Neztratil jsem tolik času a zůstal jsem na dobrém místě celkově. Jsem dobrý časovkář, takže se těším. Myslím, že můžu myslet na to, abych se posunul vzhůru. Pokud budu mít nohy jako ve druhé etapě, vidím to nadějně," netají ambice do posledního dne Vakoč. 

6. etapa Tatranská Bukovina - Tatranská Bukovina (174 km):

1. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) 4:40:58, 2. Intxausti, 3. J. Izaguirre (oba Šp./Movistar) oba -10, 4. Riblon (Fr./Movistar) -19, 5. Niemiec (Pol./Lampre), 6. Poels (Niz./Omega Pharma-Quick Step) oba -20, ...15. Vakoč (ČR/Omega Pharma-Quick Step) -48.

Průběžné pořadí:

1. Majka 29:46:17, 2. Intxausti -18, 3. J. Izaguirre -22, 4. Riblon -39, 5. Caruso (It./Kaťuša), 6. Gesink (Niz./Belkin) oba -40, ...11. Vakoč -57. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.