ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
Kolem Polska

Jako Tony Martin. "Jakože dobrý," říkal po triumfu Vakoč

Velikost textu:

Varšava – "Motorovým" výkonem Tonyho Martina na letošní Tour de France se nechal v závodě Kolem Polska inspirovat Petr Vakoč, respektive i výtečné představení německého týmového kolegy mu pomohlo k triumfu ve druhém díle etapového podniku. Vakoč nyní drží žlutý trikot a přirozeně doufá, že se v něm poveze co nejdéle.

Petr Vakoč slaví etapové vítězství v závodě Kolem Polska
Petr Vakoč slaví etapové vítězství v závodě Kolem Polska

Dvaadvacetiletý jezdec týmu Omega Pharma-Quick Step se hned v úvodu 226 kilometrů dlouhé etapy z Toruně do Varšavy chytil dvojice polských jezdců a pustili se společně do úniku. Své kolegy pokořil v obou sprinterských prémiích, a protože měl více sil, odhodlal se v závěrečných 30 kilometrech k sólové jízdě"Zdálo se mi, že Poláci už jsou docela vyčerpaní. Věděl jsem, že máme dobrý náskok, tak jsem za to vzal s tím, že by to třeba mohlo vydržet až do cíle, jako Tonymu Martinovi před pár dny na Tour," říkal v cíli Vakoč.

Vakočův únik peloton natolik zaskočil, že po dojetí obou Poláků někteří jezdci ani nevěděli, že mladý Čech je stále daleko před nimi. "Věděl jsem, že mě stahují pomalu, takže jsem si věřil čím dál víc. Ale asi pět kilometrů před cílem mi totálně došly síly a už jsem za každou zatáčkou hledal cíl," popisoval. "Normálně platí, že peloton sjede minutu za deset kilometrů, takže jsem věděl, že minutu za poslední pětikilometrový okruh už nestáhnou," dodal.

Petr Vakoč slaví na pódiu vítězství ve druhé etapě
Petr Vakoč slaví na pódiu vítězství ve druhé etapě

K dosavadním triumfům v závodech Kolem Slovenska, Kolem Madridu, akademickém mistrovství světa a medailím z mistrovství Evropy i České republiky přidal i vítězství na elitní scéně WorldTour. "Stále tomu nemůžu uvěřit. Je to největší úspěch mojí kariéry, ale říkám si zatím jenom 'jakože dobrý'. Pořádně mi to ještě nedošlo," řekl.

Vítězství v etapě mu dodalo sebevědomí a nyní by rád uhájil žlutý trikot. Pomoci by mu v tom měl i rovinatý terén dalších dvou etap, navíc na náročnou pátou etapu s výjezdem na Štrbské pleso si věřil už před startem závodu a právě tam původně plánoval útok. "To Štrbské pleso jsem v minulosti už jel, není to zas tak těžký kopec. Takže se budu snažit udržet trikot i tam a snad to vyústí v dobrý výsledek i v celkovém pořadí," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.