ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
MČR v cyklistice

Martina Sáblíková ujela všem soupeřkám a znovu získala titul

Velikost textu:
aktualizováno 28. 6. 2014 14:50

Slavkov u Brna – Stejně jako v minulém roce i letos vládla republikovému mistrovství Martina Sáblíková. Ta se po triumfu v časovce radovala i v hromadném závodu – v cíli měla na druhou Anežku Drahotovou náskok pěti minut a 36 sekund. Na třetím místě skončila Eliška Šulcová.

Martina Sáblíková jasně vyhrála silniční závod na MČR
Martina Sáblíková jasně vyhrála silniční závod na MČR

Sáblíková se na 96 kilometrů dlouhé trati brzy odpoutala od pelotonu a zbytek startovního pole zcela deklasovala. Druhou v pořadí Anežku Drahotovou porazila o pět a půl minuty. "Jela jsem si nějaké svoje tempo do kopce, zkusila jsem jet dopředu a pak jsem zjistila, že jedu sama. Tak jsem si řekla, že to zkusím a přinejhorším mě dojedou v dalším kopci. Ale náskok začal narůstat, tak jsem jela," řekla Sáblíková v cíli.

Před posledním z šesti okruhů, které ženy společně s juniorkami absolvovaly, už měla na Drahotovou k dobru pět minut. "Jen jsem si tak řekla, že snad neumřu a už mě nedojedou," uvedla Sáblíková. I osmnáctiletá Drahotová, která sbírá úspěchy také v chůzi a běhu, získala ve Slavkově druhou medaili po bronzu z časovky.

Po dojetí se dočkala bouřlivého potlesku od fanoušků i gratulace očividně spokojeného trenéra Petra Nováka. "Určitě velká spokojenost," přitakal Novák. "Čekal jsem, že alespoň jedna nebo dvě holky by s ní mohly jet. Zkoušela to v tom kopečku jedna z juniorek, ale nahoře už byla Martina sama vepředu o 15 vteřin, tak jela," dodal.

přehrát video
Sáblíková obhájila na kole republikový double
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.