ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
Horská kola

Dlouhé debaty skončily. Mistrovství světa bude pořádat Nové Město

Velikost textu:
aktualizováno 12. 6. 2014 20:26

Lausanne – Dlouho se řešilo, zda se mistrovství světa v roce 2016 bude konat v německém Albstadtu, či v Novém Městě na Moravě. Cyklistická unie UCI se nakonec na svém zasedání v Lausanne rozhodla pro Nové Město, což je vynikající zpráva pro českou závodnickou špičku. Na Vysočině se od 1. do 3. července 2016 pojedou závody v cross country, ve sprintu, štafetách a v trialu.

Závody v Novém Městě
Závody v Novém Městě

Nové Město hostilo v posledních třech letech závod světového poháru, který byl vždy vyhlášen nejlepším podnikem v seriálu. Úspěšné kandidatuře pomohla také tradice závodů horských kol v České republice, velký divácký zájem a rovněž přirozeně i olympijské vítězství Jaroslava Kulhavého.

"Všechny tyto přednosti uvedl před hlasováním šéf marketingu UCI a navrhl Nové Město za pořadatele. Jen se zeptal, zda je někdo proti jeho návrhu. Nikdo se nepřihlásil," řekl prezident Českého svazu cyklistiky Marián Štetina. "Z mého pohledu se jedná o ódu na radost. Naplnili jsme naši cestu, ke které jsme vykročili před sedmi lety. Tehdy jsem nečekal, že se takto situace vykrystalizuje," doplnil generální sekretář závodu Petr Vaněk. "Pořadatelé i diváci nám k této metě výrazně dopomohli. Nyní chceme udělat nejlepší mistrovství světa horských kol v historii," dodal.

SP horských kol v Novém Městě n. M.
SP horských kol v Novém Městě n. M.
 • "Přidělení mistrovství světa jsme si zasloužili. Jiné rozhodnutí jsem ani nečekal. Spíše by mě překvapilo, pokud bychom mistrovství světa nedostali. Vždy si dávám velké cíle. Po prvním závodě jsme chtěli získat Světový pohár a následně mistrovství světa. Ke všemu jsme se dostali pomalými krůčky," řekl generální manažer závodu Ján Svorada.

Šampionát horských kol bude prvním cyklistickým mistrovstvím světa v olympijských disciplínách, které samostatná Česká republika uspořádá. Předchozí MS se uskutečnilo ještě v bývalém Československu v roce 1981 - silniční část byla v Praze a dráhová v Brně.

přehrát video
Nové Město získalo pořadatelství MS horských kol v roce 2016
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.