ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Giro d'Italia

Pirazzi si dojel pro etapové vítězství, Quintana dál vládnne

Velikost textu:

Vittorio Veneto – I po 17. etapě Gira se v čele celkové klasifikace neohroženě drží Nairo Quintana, který ve včerejších královské etapě ujel všem ostatním favoritům. Tentokrát mu stačilo dojet v hlavním poli se ztrátou 15:36 minuty na vítěze. Tím se stal Stefano Pirazzi, který před cílem zaútočil, poodjel ze skupiny uprchlíků a pro stáj Bardiani získal třetí etapový vavřín v letošním ročníku.

Stefano Pirazzi oslavil vítězství urážlivým gestem
Stefano Pirazzi oslavil vítězství urážlivým gestem

Pirazzi zaútočil v pětičlenné skupině uprchlíků zhruba kilometr před cílem 204 kilometrů dlouhé etapy a minimální náskok před dotírajícími soupeři udržel. Druhý ve spurtu dojel Belgičan Tim Wellens před Australanem Jayem McCarthym. Premiérový etapový triumf Pirazzi při průjezdu cílovou páskou bouřlivě slavil a hrozí mu, že jeho vítězné gesto UCI ocení pokutou.

"Věděl jsem, že by to bylo při společném dojezdu celé pětky těžké. Věděl jsem, že proti nim nemám šanci," řekl bezprostředně po dojezdu Pirazzi, jenž úspěch oplakal. 

V průběžném pořadí se po dnešní etapě nic nezměnilo. Na prvním místě zůstal Quintana, jenž se do růžového oblékl po úterní zmatečné královské etapě. Pořadí zůstalo v platnosti i po dopolední schůzce týmů před startem, na které údajně některé týmy požadovaly umazání jeho náskoku. 

17. etapa: Sarnonico - Vittorio Veneto (204 km):
1. Pirazzi (It./Bardiani) 4:38:11, 2. Wellens (Belg./Lotto), 3. McCarthy (Austr./Tinkoff-Saxo), 4. De Gendt (Belg./Omega Pharma-Quick-Step), 5. Montaguti (It./AG2R) všichni stejný čas, 6. Veikkanen (Fin./FDJ.fr), 7. Geschke (Něm./Giant), 8. Felline (It./Trek), 9. Canola (It./Bardiani), 10. Pauwels (Belg./Omega Pharma-Quick-Step) všichni -28.

Průběžné pořadí:
1. Quintana (Kol./Movistar) 73:05:31, 2. Urán (Kol./Omega Pharma-Quick-Step) -1:41, 3. Evans (Austr./BMC) -3:21, 4. Rolland (Fr./Europcar) -3:26, 5. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) -3:28, 6. Aru (It./Astana) -3:34, 7. Pozzovivo (It./AG2R) -3:49, 8. Kelderman (Niz./Belkin) -4:06, 9. Hesjedal (Kan./Garmin) -4:16, 10. Kiserlovski (Chorv./Trek) -8:02.  

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.