ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Štybar: Oproti silničním jezdcům teď budu ve výhodě

Velikost textu:

Essen (Belgie) - Zdeněk Štybar poté, co v Hoogerheide dovršil svůj zlatý hattrick na světových šampionátech v cyklokrosu, opět naskočil naplno do přípravy na silniční sezonu. Věří, že mu blesková odbočka do terénu nijak neuškodila, a mohla naopak i prospět. První závody ho teď čekají na Mallorce.

Zdeněk Štybar slaví třetí titul mistra světa
Zdeněk Štybar slaví třetí titul mistra světa

Štybar se sice na cyklokrosové MS nijak speciálně nepřipravoval, přesto se stal desátým jezdcem v historii, který má v kategorii elite na kontě alespoň tři tituly. Potvrdil tak skvělou formu, díky níž dokázal napravit pár technických chyb.

"Cítil jsem se dobře. V (minulé) sezoně jsem absolvoval okolo 40 závodů, a to se jen tak někam neztratí. V cyklokrosu jsem se pak zlepšoval závod od závodu, moje technika byla čím dál lepší, stejně tak i výbušnost," pochvaloval si Štybar, jenž přitom neustále trénoval jen na silniční sezonu a cyklokros piloval pouze při závodech během Vánoc.

Na cyklokros se alespoň částečně zaměřil až v týdnu, na jehož konci byl závod o duhový dres. "Ale i tak šlo hlavně o silové tréninky a zlepšení výbušnosti, které mi pomohou v silniční sezoně. V tomto ohledu je to s cyklokrosem podobné. Myslím, že teď budu v určité výhodě oproti silničním jezdcům," věří Štybar.

Absolutní prioritou jsou nyní pro něho jarní klasiky. "Jsem v dobré formě, takže se na ně mohu jen těšit," uvedl osmadvacetiletý Štybar, jenž začne dvěma závody na Mallorce. "Pak pojedu Omán, tady v Belgii jednorázovku Omloop Het Nieuwsblad, prvním takovým vrcholem v sezoně bude Paříž - Nice a Milán - San Remo. Poté budou následovat klasiky s tím, že bych chtěl jet letos i Amstel (Gold Race)," vypočítal Štybar.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.