ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
Ohlasy ME v cyklokrosu

Z rychlé trati byly bahenní lázně. Medaile je zadostiučinění, říká ředitel závodu

Velikost textu:

Mladá Boleslav – Když se chystala v Mladé Boleslavi trať pro mistrovství Evropy v cyklokrosu, mnozí upozorňovali, že bude dost rychlá a vlastně nepříliš složitá. "Trať rychlá být měla," potvrzuje ředitel závodu Antonín Ungerman. Jenže pak přišel vytrvalý déšť a všechno bylo jinak.

Adam Ťoupalík slaví stříbrnou medaili na ME cyklokrosařů
Adam Ťoupalík slaví stříbrnou medaili na ME cyklokrosařů

Mladoboleslavská trať připomněla, jak dokáže být cyklokros náročný. Místo rychlé trati jezdce čekalo bahno a zase bahno. "Medaile přehluší neúspěchy," říká ale Ungerman. "Naši kluci na trati odvedli, co měli. Že jim trať nesedla, to se může stát v každém sportu. A stříbrná medaile je trochu zadostiučiněním."


V Mladé Boleslavi se velký závod nejel poprvé, cyklokros už zde má tradici, byť třeba zatím ne takovou jako v Táboře. "Poslední velkou akci mezinárodního charakteru jsme v Boleslavi pořádali v roce 1987, to bylo mistrovství světa. Snažili jsme se mezinárodní akci do Boleslavi zpět dostat," popisuje Ungerman s tím, že zatím je předčasné hovořit o návratu mistrovství světa.

Českou cyklokrosařskou budoucnost přesto vidí velmi dobře. "V posledních letech se oddělila horská kola od cyklokrosu hlavně profilem trati. Dnes v cyklokrosu není nějaké dramatické převýšení, jezdí větší skupiny a pro díváky je to zajímavější."

To potvrdila i návštěvnost navzdory nepříznivému počasí. "Zájem naštěstí byl i přes počasí a přenos v televizi. Na hlavní kategorii se ochozy zaplnily celkem dost. Kulisa v cílové rovině byla taktéž pěkná," potvrzuje Ungerman tradici cyklokrosu v našich končinách. A končí optimisticky. "V mládežnických kategoriích nemusíme mít starost o nové závodníky."

přehrát video
Téma pro hosty ČT sport
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.