ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Kreuzigerův tým získal jistotu, banka Saxo zvýší svůj přípěvek

Velikost textu:

Madrid - Cyklistická stáj Saxo-Tinkoff, za kterou jezdí Roman Kreuziger, má zajištěnou budoucnost na příští sezonu. Dánský tým bude nadále podporovat banka Saxo, která ještě navýší svůj příspěvek. Podle serveru Velonation přidá k dosavadním penězům šest milionů eur (asi 153 milionů korun). Po letní roztržce s ruským podnikatelem Olegem Tinkovem, jenž po sezoně s financováním stáje skončí, bude manažer Bjarne Riis dál hledat dalšího sponzora.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

"Jsme Saxo Banku mimořádně vděční za jejich podporu. S jejich pomocí jsme schopni dál pokračovat," uvedl Riis. "Kolem týmu byla spousta dohadů a spekulací. Proto jsem rád, že si tady mohu sednout a snad je ukončit," řekl dánský manažer.

Dvojnásobný vítěz Tour de France a největší hvězda týmu Alberto Contador podle nedávných zpráv médií souhlasil kvůli finanční situaci týmu se snížením platu, což Riis později popřel. Za nepravdivé dnes označil také informace, že dánská stáj jedná s dalším slavným Španělem Samuelem Sánchezem, olympijským vítězem z Pekingu, který bude po zániku Euskaltel-Euskadi bez zaměstnavatele.

Tinkov do Cannondale?

Tinkov, jenž po rozchodu s Riisem mluvil o založení vlastní stáje, podle serveru Cyclingnews chystá vstup do týmu Cannondale. Italskému celku se jeho příspěvek v odhadované výši sedm milionů eur bude hodit, protože se snaží udržet slovenského spurtéra Petera Sagana, o kterého je po úspěšné sezoně velký zájem. Na roční plat vítěze bodovací soutěže na Tour de France prý stáj potřebuje čtyři miliony eur.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.