ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva
MS v silniční cyklistice

Bárta by se v časovce rád znovu dostal do desítky

Velikost textu:

Florencie - Jako jediný český cyklista vyrazí Jan Bárta do středeční časovky na mistrovství světa ve Florencii a jeho cílem bude navázat na loňské sedmé místo z Valkenburgu. Rád by se opět prosadil do elitní desítky. "Být v Top 10 by byl skvělý výsledek, z toho bych měl velkou radost," uvedl.

Jan Bárta při časovce
Jan Bárta při časovce

"Ale těžko říct, můj výsledek se s loňským rokem bude dát těžko srovnat. Jednak se jede na hodně odlišné trati a také mám za sebou úplně jinou sezonu. Před Valkenburgem jsem jel méně závodů a měl jsem dost času na přípravu. Taky tu pojede hodně časovkářských specialistů, kteří se na mistrovství světa speciálně připravovali," konstatoval osmadvacetiletý jezdec, který se loni postaral o nejlepší český výsledek v časovce v historii světových šampionátů.

Trasa středeční časovky, která vede z lázní Montecatini Terme do Florencie a měří 56,8 km, se mu zamlouvá. "Není kopcovitá a tak technický náročná jako loni ve Valkenburgu. Je hodně dlouhá a bude těžké se celou dobu ždímat. Není tam moc technických pasáží, budu se muset soustředit na posez a svou formu," uvedl dvojnásobný český šampion v časovce.

Při nedávné Vueltě obsadil v časovce v rámci jedenácté etapy 19. místo. Náročný třítýdenní závod, který řada jezdců v obtížných podmínkách vzdala, Bárta dokončil. "Nohy po Grand Tour obvykle potřebují více času na regeneraci. Já měl na odpočinek týden a půl a cítím se dobře," řekl Bárta.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.