ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
MS v silniční cyklistice

Howson vyhrál časovku téměř o minutu

Velikost textu:
aktualizováno 23. 9. 2013 19:25

Florencie - Australan Damien Howson získal na mistrovství světa v silniční cyklistice zlato v časovce mužů do 23 let. Mezi juniorkami se z těsného vítězství radovala Francouzka Severine Eraudová. Čeští reprezentanti se neprosadili do první třicítky.

Damien Howson
Damien Howson

Jednadvacetiletý Howson, jenž od příštího roku posílí elitní stáj Orica-GreenEdge, ztrácel jen velmi těsně pouze na prvním mezičasu. Na tom druhém už měl k dobru více než půl minuty, v cíli přes 43 kilometrů dlouhého závodu měl na druhého Francouze Yoanna Paillota náskok přes 57 sekund. Bronz si vyjel Lasse Norman Hansen z Dánska. Josef Černý obsadil 39. příčku, když na Howsona ztratil čtyři minuty a 20 vteřin. Daniel Turek dojel na 45. pozici.

Výrazně dramatičtější byl boj o medaile mezi juniorkami. Osmnáctiletá Eraudová byla na mezičasu až čtvrtá a na zlato ztrácela přes 13 vteřin, nakonec ale předčila australský dvojblok. Titul sebrala Alexandrii Nichollsové, která byla o 2,69 sekundy pomalejší. Třetí skončila Alexandra Manlyová.

"Věděla jsem, že jsem až čtvrtá, takže jsem nemyslela na to, že bych mohla ještě vyhrát. Bojovala jsem o pódium, vítězství je úžasné a nečekané," řekla Eraudová. Eliška Drahotová obsadila 34. místo se ztrátou minuty a čtvrt na vítězku.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.