ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

König skončil ve 2. etapě Vuelty čtvrtý, vyhrál Roche

Velikost textu:
aktualizováno 25. 8. 2013 22:10

Baiona (Španělsko) - Leopold König skončil čtvrtý ve druhé etapě Vuelty. Vyhrál irský kolega Romana Kreuzigera ze stáje Saxo-Tinkoff Nicolas Roche před Španělem Danielem Morenem a Italem Domenikem Pozzovivem. Kreuziger projel cílem bezmála 177 kilometrů dlouhé etapy s mankem čtrnácti sekund jako osmnáctý.

Leopold König
Leopold König

Do čela celkového pořadí se po první individuální etapě dostal Ital Vicenzo Nibali, který má osmisekundový náskok před dnešním vítězem. Kreuziger a König jsou se ztrátou 32 sekund na 10. a 11. příčce.

V průběhu etapy mezi městy Pontevedra a Baiona se dlouho v čele pohybovala tříčlenná skupinka uprchlíků ve složení Alex Rasmussen, Francisco Javier Aramendia, Gregory Henderson. Ta si vypracovala až třináctiminutový náskok, ale na úpatí závěrečného stoupání ji peloton dostihl.

V průběhu jedenáctikilometrového stoupání z čelní skupiny odpadli někteří závodníci včetně majitele červeného trikotu pro lídra celkové klasifikace Slovince Janeže Brajkoviče. Kilometr a půl před cílem nastoupil König a záhy si vypracoval slibný náskok, ale o etapový triumf ho připravila trojice pronásledovatelů v čele s devětadvacetiletým Rochem.

"Nico to zvládl skvěle a je super pro něj i pro náš tým, že se mu podařilo vyhrát hned na začátku. Ukazuje, že se na Vueltu hodně chystal a má dobrou formu," komentoval kolegův úspěch Kreuziger.

přehrát video
Vuelta 2013
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.