ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
Tour de France

Jak dopadne souboj Froome vs. zbytek světa? Časovka naznačí

Velikost textu:

Mont-Saint-Michel – První ze dvou časovek jednotlivců na sté Tour de France slibuje dramatický souboj o vedení. Bronzový olympijský medailista z této disciplíny a nynější držitel žlutého trikotu Chris Froome bude hájit vedení před smečkou pronásledovatelů. Jedním z nich je i spolujezdec Romana Kreuzigera a lídr týmu Saxo-Tinkoff Alberto Contador. Zlepšit si chuť po pádu v první etapě bude chtít také mistr světa v časovce Tony Martin.

Tour de France
Tour de France

Časovka měří 33 km a vede z Avranches do Mont-Saint-Michelu. Jako oficiální předjezdec do ní vyrazí šestinásobný paralympijský vítěz, český handicapovaný cyklista Jiří Ježek. Zlatý paralympionik z Londýna stanoví čas, s nímž se budou poté porovnávat cyklisté. "Je to poprvé v historii, kdy Tour uvítá paralympijského cyklistu. Strašně si toho vážím, ale jsem i trochu nervózní. Nepojedu jen sám za sebe, ale i za všechny své soupeře a kolegy z paralympijského pelotonu," uvedl.

Froome má v celkovém pořadí na druhého Alejandra Valverdeho náskok téměř minutu a půl. A nic nenasvědčuje tomu, že by měl o žlutý trikot přijít. V poslední prověrce, v časovce na Dauphine Libéré, nadělil Valverdemu nebo Contadorovi více než dvě minuty.

Němec Tony Martin má tuhý kořínek, v první etapě utrpěl při pádu hlubokou tržnou ránu na lokti, otřes mozku a pohmožděnou plíci, ale v závodu pokračoval. Zranění se údajně hojí rychle, a tak bude v časovce bezpochyby patřit mezi největší favority. Do celkového pořadí ale výrazně nepromluví, patří mu 118. pozice se ztrátou hodiny a dvaceti minut na čelo.

Peloton má za sebou úterní rovinatou etapu. Byla však o něco náročnější, než by si cyklisté přáli. "Nebyla to žádná rovina, měli jsme nastoupáno skoro 1 600 metrů. Navíc foukal silný vítr a závěr byl hodně nebezpečný," popsal Kreuziger, který se stále soustředí na týmovou práci a na co nejlepší výsledek pro svého lídra Contadora. "Ráno si ji půjdeme projet a uvidíme, jak mi to sedne. Ale cítím se docela dobře," ujistil český jezdec, který bude bojovat o to, aby na lídra ztratil co nejméně. Zatím jej od Frooma dělí minuta a 51 sekund.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.