ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel
Kolem Švýcarska

Kreuziger drží před královskou etapou stále druhé místo

Velikost textu:
aktualizováno 13. 6. 2013 22:03

Meilen (Švýcarsko) – Šestou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál po prvním úspěšném úniku letošního ročníku domácí závodník Grégory Rast z týmu Radioshack Leopard Trek. Peloton, ve kterém nechyběli majitel žlutého trikotu Mathias Franck ani druhý Roman Kreuziger, dorazil do cíle v Meilenu se ztrátou téměř jedenácti minut za vítězem. Zítra čeká cyklisty náročná etapa dlouhá 206 kilometrů, která zřejmě výrazněji promluví do celkového pořadí.

Závod Kolem Švýcarska
Závod Kolem Švýcarska

Třiatřicetiletý Rast si pro vítězství dojel díky úspěšnému úniku ze skupinky uprchlíků, se kterou pelotonu ujel zhruba 30 km před cílem 186 km dlouhé etapy. Od trojice Matthew Hayman, Alexandr Kolobněv a Bert Grabsch se odpojil necelý kilometr před finišem a triumf si už vzít nenechal.

"Začátek etapy byl poměrně nervózní, byly tam nějaké pády. My měli člověka v prvním úniku, jenže se to sjelo. V ten moment ujeli další čtyři a těm to vydrželo až do konce. Nejlepší z nich ztrácel v celkovém pořadí asi 25 minut, takže to nikoho moc nevzrušovalo," uvedl Kreuziger na svém webu.

Peloton se všemi favority dorazil do cíle deset minut po uprchlících. Průběžné vedení udržel Švýcar Mathias Frank, na kterého Kreuziger ztrácí 23 vteřin. "Drželi jsme je zhruba na patnáct minut a v závěru jsme to stáhli na deset a něco, ale o to vůbec nešlo. Všichni asi podvědomě mysleli na zítřek, který bude hodně těžký," dodal vítěz závodu Kolem Švýcarska z roku 2008.

Celkovou klasifikací by měla zamíchat páteční královská etapa s výjezdem na 2135 m vysoký průsmyk Albula. "Nikdo neměl zájem uprchlíky pronásledovat a to nám vyhovovalo. Chtěli jsme jen chránit Romana, protože zítřek bude velmi těžký a není žádným tajemstvím, že pojedeme na vítězství," řekl sportovní ředitel Kreuzigerovy stáje Saxo-Tinkoff Fabrizio Guidi. "A věřím, že se po ní můžeme dostat i do žlutého trikotu," dodal.

Výsledky cyklistického závodu Kolem Švýcarska

1. Rast (Švýc./RadioShack) 4:23:53, 2. Hayman (Austr./Sky), 3. Kolobněv (Rus./Kaťuša), 4. Grabsch (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) všichni stejný čas, 5. Sagan (SR/Cannondale), 6. Degenkolb (Něm./Argos), ...32. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff) všichni -10:43.

Průběžné pořadí: 1. Frank (Švýc./BMC) 20:31:05, 2. Kreuziger -23, 3. Costa (Portug./Movistar) -35, 4. Pinot (Fr./FDJ) -57, 5. Mollema (Niz./Blanco) -1:08, 6. Martin (Ir./Garmin) -1:23.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.