ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

V Novém Městě může sprint horských kol nakročit do olympijské rodiny

Velikost textu:

Brno – Na olympijských hrách v roce 2016 v Riu de Janeiru by se mohla objevit nová disciplína v závodech horských kol. Hodně napovědět může už klání světového poháru v Novém Městě na Moravě. Příští pátek zamíří na Vysočinu členka Mezinárodního olympijského výboru Hannah Burnsová, která má za úkol posoudit atraktivitu sprintu a odhadnout jeho další vývoj.

Biker Nesvadba
Biker Nesvadba

"Považuji za čest, že budeme jediným závodem ve sprintu v celém seriálu světového poháru, který si olympijský výbor vybral na posouzení," uvedl generální sekretář závodu Petr Vaněk. "Sprinty máme v programu hned od prvního ročníku závodu horských kol na Vysočině a tuto disciplínu jsme pomáhali spoluvytvářet. Nyní bude záležet také na cyklistické federaci, jaký prostor při bodování světového poháru dá sprintům," dodal Vaněk.

O rozmachu nové disciplíny hovoří i statistika. V loňském ročníku byly součástí světového poháru jen tři závody ve sprintu, v nadcházející sezoně, která odstartuje tento pátek v německém Albstadtu a druhý závod se pojede v Novém Městě, bude už sprint součástí sedmi z osmi podniků. Nepojede se pouze v Kanadě.

Před rokem se v rakouském Saalfeldenu uskutečnilo první mistrovství světa ve sprintu. Tituly získali Švýcar Ralph Näf a Švédka Alexandra Engenová. Z českých reprezentantů si vedl nejlépe Jan Nesvadba, který skončil dvanáctý. Näf si ale hned v úvodu sezony po pádu zlomil klíční kost a na Vysočině bude zřejmě chybět.

V Novém Městě na Moravě bude závodníky ve sprintu i v nedělním hlavním závodu cross country čekat nová pasáž Rubena Choice. "Na tuto atraktivní sekci jsme navezli sedm tun kamení. Cyklisté si budou moci vybrat jednu ze čtyř variant projetí," dodal manažer závodu Ján Svorada.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.