ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Pedersen ovládl Závod míru juniorů

Velikost textu:

Terezín - Cyklistický Závod míru juniorů vyhrál Dán Mads Pedersen, který 42. ročník naprosto ovládl. Svůj triumf korunoval vítězstvím v závěrečné čtvrté etapě v Terezíně a získal tři ze čtyř trikotů. Nejlepším českým juniorem v celkovém pořadí byl Pavel Camrda na 31. místě. 

přehrát video
Reportáž ze Závodu míru juniorů

Pedersen zvítězil s náskokem 35 sekund před Američanem Loganem Owenem. Třetí skončil Nizozemec Mathieu Van Der Poel, syn bývalého mistra světa v cyklokrosu. Pedersen vybojoval také bílý trikot pro vítěze bodovací soutěže a zelený pro nejlepšího sprintera. Unikl mu jen puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře, který získal Francouz Remi Aubert.

Sedmnáctiletý Pedersen se dostal do čela závodu po vítězství v časovce v druhé etapě a dnes ovládl hromadný spurt. "Únava se nahromadila, ale cítil jsem se velmi dobře a snažil se hlídat každý únik a být vpředu. Hodně mi pomohli kolegové, díky kterým se podařil tenhle fantastický finiš. Co víc by si člověk mohl přát než uzavřít závod vítězně a ve žlutém trikotu," řekl Pedersen.

Navázal na triumfy krajanů Niklase Ega a Magnuse Corta Nielsena z předchozích dvou ročníků. Čeští jezdci o sobě dali vědět až v poslední etapě, Adam Ťoupalík vyhrál závěrečnou vrchařskou prémii. "Víme, že jsme se tu nepředvedli zrovna v nejlepším světle. Také nás za to trenér pokáral. Ve srovnání se světem máme co dohánět. Pro mě tohle byl vůbec první Světový pohár. Nejelo se mi špatně, a proto jsem se rozhodl jít trochu vabank. Už nebylo co ztratit a jsem rád, že se alespoň podařilo ukázat se na té prémii," uvedl Ťoupalík.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.