ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Závod Kolem Romandie vyhrál favorit Froome, Kreuziger 30.

Velikost textu:
aktualizováno 28. 4. 2013 19:58

Ženeva - Etapový závod Kolem Romandie vyhrál britský favorit Chris Froome. Svůj triumf podtrhl třetím místem v dnešní závěrečné časovce na 18,7 km v Ženevě, kterou ovládl dvojnásobný mistr světa Němec Tony Martin. Český cyklista Roman Kreuziger bojoval s nachlazením a skončil celkově třicátý, v časovce obsadil 72. místo se ztrátou 2:12 minuty na Froomea.

Chris Froome v prologu
Chris Froome v prologu

"Bohužel si místo dobrého výsledku odvážím těžké nachlazení. V sobotu po etapě v dešti a chladu se to zhoršilo. Bylo mi mizerně, špatně se mi dýchalo. S týmem jsme zvažovali, jestli vůbec nastoupím do závěrečné časovky, ale nechtěl jsem to zabalit. Člověku samozřejmě trochu chybí motivace, když nemá šanci nějak moc poskočit dopředu," uvedl na svém webu Kreuziger, jenž dostal od lékaře antibiotika.

"Dám si minimálně čtyři dny bez kola. Budu chvilku v Čechách, pak odjedu do Itálie. Mám v podstatě pět týdnů času do dalších závodů, takže určitě pojedu i na nějaká soustředění," dodal vítěz Romandie z roku 2009.

Froome, jenž loni pomohl krajanovi Bradleymu Wigginsovi k historickému triumfu na Tour de France a sám skončil druhý, letos vyhrál už třetí etapový podnik. Na úvod sezony zvítězil v závodu Kolem Ománu a opanoval i Critérium International. Na Tirreno-Adriatico byl druhý.

Sedmadvacetiletý rodák z Keni doufá, že se úspěchem ve Švýcarsku naladí na vítěznou vlnu před Tour de France stejně jako šampioni z minulých dvou let Wiggins a Australan Cadel Evans. Druhého Slovince Simona Špilaka porazil o 54 sekund.

"Je to určitě dobré znamení, ale Tour je až za dva měsíce a musím dál pořádně makat," komentoval své další vítězství Froome. "Se současnou formou jsem naprosto spokojený," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.