ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Kulhavý s parťákem Sauserem se dostali do vedení na Cape Epic

Velikost textu:

Wellington (JAR) - Dvojice Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser konečně uspěla v závodě Cape Epic v Jižní Africe a po třech smolných etapách se ujala vedení v průběžném pořadí. Čtvrtou etapu z Tulbaghu do Wellingtonu vyhráli s náskokem více než 18 minut a vrátili se do žlutého dresu, který jim patřil po vítězném prologu. 

Jaroslav Kulhavý ve vedení závodu Cape epic
Jaroslav Kulhavý ve vedení závodu Cape epic

"V dlouhém rozbitém stoupání na prémii jsme měli nahoře asi deset vteřin náskok, ve sjezdu jsme něco přidali a pak už jsme to rvali," popsal Kulhavý na své internetové stránce zrod úniku. V průběhu 106 kilometrů dlouhé trasy si nejprve vybudovali šestiminutový náskok a poté jim nahrála smůla, která tentokrát postihla dosud vedoucí duo Karl Platt, Urs Huber. Němec se Švýcarem zabloudili a v průběžném pořadí na Kulhavého se Sauserem nabrali ztrátu 13 minut.

Závod dvojic na horských kolech Cape Epic v JAR - 4. etapa (106 km):
1. Kulhavý, Sauser (ČR/Švýc.) 4:32:49, 2. Fontana, Fumic (Něm.) -18:07, 3. Buys, Beukes (JAR) -19:28.

Průběžné pořadí: 
1. Kulhavý, Sauser 19:40:04, 2. Platt, Huber (Něm./Švýc.) -13:04, 3. Dietsch, Böhme (Fr./Něm.) -25:21.

"Už mě trochu bolí nohy, roviny už se mi nejedou jako včera nebo předevčírem, ale únava přichází na všechny. V kopcích je to ale zatím pořád v pohodě," zhodnotil svou formu po ujetých 478 kilometrech český olympijský vítěz. Do cíle v Lourensfordu jich ve třech etapách zbývá ještě 228.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.