ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Štybar dojel v Loenhoutu za mistrem světa Albertem

Velikost textu:
aktualizováno 28. 12. 2012 20:04

Loenhout (Belgie) - Ani při třetím cyklokrosovém startu v sezoně se Zdeněk Štybar nedočkal vítězství. Bývalý dvojnásobný mistr světa v pátém závodu seriálu bpost bank Trofee v belgickém Loenhoutu nestačil na úřadujícího světového šampiona Nielse Alberta a dojel druhý. Třetí místo obsadila mezi ženami Kateřina Nash.

Cyklista Zdeněk Štybar (vpravo)
Cyklista Zdeněk Štybar (vpravo)

Štybar měl ještě při nájezdu do závěrečného okruhu na Alberta mírný náskok, ale nakonec za ním zaostal o 16 sekund. "Nezrychlil jsem, jenom jsem měl štěstí, že jsem zvolil lepší stopu," komentoval své vedení v úvodu posledního kola. "Měl jsem něco k dobru, ale proti Albertovi v jeho současné formě bych potřeboval jinou rychlost. Nemám to v nohách, protože jsem v minulých týdnech nejezdil speciální cyklokrosové tréninky," uvedl Štybar, jenž má v plánu ukončit sezonu v terénu po mistrovství republiky.

Další Belgičan Kevin Pauwels na třetím místě ztratil na českého jezdce, který už dává přednost silničním závodům, 40 sekund. Desáté místo obsadil Radomír Šimůnek.

Při startu v předchozím závodu bpost bank Trofee v Essenu sice Štybar dojel první, ale protože ve spurtu poslal k zemi Jana Denuwelaereho, byl odsunut na čtvrtou pozici. V nedělním podniku světového poháru v Zolderu skončil třetí.

Nijs šel vyčinit jednomu z "fanoušků"

V závodu v Loenhoutu vzbudil rozruch konflikt Svena Nijse s jedním z diváků, který trefil belgickou hvězdu kelímkem od piva. Nijs odložil kolo a vyrazil mezi fanoušky si to s ním vyříkat. "Na stejném místě někdo házel kelímek v každém okruhu, myslím, že to byl pořád ten samý člověk. Když už se to stalo posedmé, došla mi trpělivost," řekl mistr světa z roku 2005, který měl velkou ztrátu, takže si mohl zastávku dovolit. "Ptal jsem se ho, proč to dělá. Nic než 'pardon' z něj nevypadlo. Tohle k cyklokrosu nepatří, měl by tu být nějaký respekt," dodal šestatřicetiletý jezdec.

Cyklokrosový závod v Loenhoutu (Belgie):

Muži: 1. Albert (Belg.) 57:36, 2. Štybar (ČR) -16, 3. Pauwels -56, 4. Vantornout -1:01, 5. Peeters (všichni Belg.) -1:32, 6. Van Amerongen (Niz.) -1:47, ...10. Šimůnek (ČR) -2:21.

Ženy: 1. Cantová (Belg.) 39:26, 2. Harrisová (Brit.) stejný čas, 3. Nash -12, ...11. Havlíková, 19. Mikulášková (všechny ČR).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.