ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Český pohár v cyklokrosu ovládl Paprstka

Velikost textu:

Louny - Devatenáctiletý Vojtěch Nipl byl při absenci vedoucího muže českého poháru v cyklokrosu Martina Bíny favoritem promrzlého závodu v Lounech. Na zdejším okruhu totiž vyrostl a zná každý jeho metr. Nipl se pohyboval v nejrychlejší čtveřici, ale na závěrečný nástup Tomáše Paprstky nestačil. Juniorský mistr světa z Tábora 2010 získal první vítězství mezi dospělými. Na Nipla zbylo nepopulární čtvrté místo.

Cyklokros
Cyklokros

Bína ovšem dál suverénně vévodí průběžnému pořadí seriálu Toi Toi Cup, který vyvrcholí 12. ledna domácím šampionátem ve Stříbře. Za ním figurují jeho kolegové z týmu ČEZ Cyklo Team Tábor Jakub Skála a Michael Boroš, kteří dnes doprovodili Paprstku na stupně vítězů. Boroš dojel druhý se ztrátou pěti sekund, Skála zaostal o 25 sekund.

Pro cyklokrosařky byl závod v Lounech mistrovstvím republiky a svůj třetí titul získala Pavla Havlíková. Závodnice belgické stáje Telenet Fidea oplatila loňskou porážku Martině Mikuláškové a navázala na triumfy z let 2007 a 2008. Pohárový seriál naopak ovládla Mikulášková před Havlíkovou.

přehrát video
Nipl se stal vítězem okruhu v Lounech
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.