ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Cavendish opustil tým Sky a jde za miliardářem Bakalou do Omegy

Velikost textu:

Praha - Britský cyklista Mark Cavendish vyměnil trikot stáje Sky za tým Omega Pharma-Quick Step, kterou vlastní český miliardář Zdeněk Bakala. Sedmadvacetiletý sprinter specialista je vítězem třiadvaceti etap na Tour de France a v novém působišti budé závodit po boku českých profesionálů Františka Raboně a Zdeňka Štybara. Informaci zvěřejnil britský deník The Independent odkazující na stránky stáje Sky.

Mark Cavendish
Mark Cavendish

Na letošní Tour de France získal Cavendish tři etapová prvenství. Týmová taktika však nasměřovala k vítězství jeho konkurenta Bradleyho Wigginse, který se stal prvním Britem v historii, jenž opanoval slavnou Tour. "Očekávalo se, že na konci své první sezony u nás tým opustí kvůli střetu zájmů poté, co byly limitované jeho ambice na vítězství v etapách v průběhu závodů Grand Tours," uvedlo vedení stáje Sky, jejímž lídrem byl Bradley Wiggins a Cavendish pro ni pracoval jako domestik.

Týmovými kolegy sedmadvacetiletého vyhlášeného sprintera, který má na kontě 36 vítězných etap na závodech označovaných Grand Tours a loni opanoval závod s hromadným startem na mistrovství světa, tak budou i čeští jezdci Zdeněk Štybar a František Raboň. Teď budeme jezdit ty největší závody na etapová prvenství," prohlásil Raboň.

Cavendish, který ještě loni jezdil za HTC-Highroad, svým odchodem unikne nařízení šéfů stáje Sky, jejíž členové musí podepsat prohlášení, že nikdy nedopovali. Pokud odmítnou, budou propuštěni. Nařízení je reakcí na kauzu kolem Lance Armstronga a týmu US Postal, které Americká antidopingová agentura obviňuje z dlouholetého systematického dopingu.

Zdroj: ČTK, Independent

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.