ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Bína vyhrál v Hlinsku třetí závod Českého poháru za sebou

Velikost textu:

Hlinsko (Chrudimsko) - Cyklokrosař Martin Bína pokračoval v závodu Českého poháru v Hlinsku ve svých suverénních výkonech na domácí scéně. Devětadvacetiletý jezdec Cyklo Teamu Tábor vyhrál třetí díl Toi Toi Cupu za sebou a suverénně vládne průběžnému pořadí. Bína vyhrál v Hlinsku s velkým náskokem 49 sekund před Jiřím Polnickým, třetí byl s odstupem půldruhé minuty Petr Dlask. Juniorský mistr světa z roku 2001 vyhrál ze čtyř pohárových závodů tři, pouze v zahajovacím dílu ho těsně porazil Radomír Šimůnek.

Cyklokrosař Martin Bína
Cyklokrosař Martin Bína

Bína, jenž se do terénu vrátil po dvouleté pauze způsobené zdravotními problémy, vede po polovině seriálu před Dlaskem o 82 bodů. Svou formu chce potvrdit i na mezinárodní scéně ve světovém poháru, který příští víkend startuje v Táboře.

"Strašně se na souboje se světovou elitou na domácím okruhu těším. Jediné negativum vidím ve své startovní pozici, protože po dvouleté absenci budu stát až v zadních řadách. Na domácím poháru se to dá rychle dojet, ale na světovém poháru to bude podstatně těžší. Tam se jede o poznání rychleji hned od startu a konkurence je podstatně kvalitnější," citoval web Českého svazu cyklistiky Bínu.

Mezi ženami vyhrála při svém čtvrtém startu počtvrté Pavla Havlíková. Průběžné pořadí vede Martina Mikulášková, jež byla pokaždé druhá a zvítězila ve dvou závodech, které Havlíková neabsolvovala.

přehrát video
Bína znovu nejlepší v ČP
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.