ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Na příštím Giru bude sedm etap s cílem na kopci a tři časovky

Velikost textu:

Milán - Trasa cyklistického závodu Giro d'Italia nabídne příští rok mix tradičních vrchařských etap, z nichž sedm bude končit na kopci, a tří časovek. Organizátoři doufají, že díky tomu přitáhnou velká jména světové cyklistiky, jako jsou letošní vítěz Tour de France Bradley Wiggins či šampion z Vuelty Alberto Contador.

Giro d'Italia
Giro d'Italia

Trasa pro Giro 2013 byla oficiálně představena dnes v Miláně. Závod, na němž by se mohl pokusit vylepšit své letošní patnácté místo český cyklista Roman Kreuziger, začne 4. května v Neapoli a skončí 26. května v Brescii.

Hned druhá etapa bude týmová časovka na ostrově Ischia. Klasická 55,5 km dlouhá jízda proti chronometru bude v osmé etapě a 18. etapa nabídne horskou časovku o délce 19,4 km.

Giro d'Italia
Giro d'Italia

Příští rok na Giru skončí celkem sedm etap na kopci. Nejvyšším vrcholem závodu bude Passo dello Stelvio (2 757 m) v 19. etapě v Dolomitech, v které na cyklisty také čeká slavný Passo di Gavia a dvaadvacetikilometrové stoupání do cíle ve Val Martello. Předposlední, 20. etapa před závěrečnou jízdou do Brescie obsahuje dokonce pět vrcholů.

Příliš šancí k prosazení nebudou mít spurtéři, na něž čekají v podstatě jen dvě klasické etapy s očekávaným hromadným finišem v Margherita di Savoia a Trevisu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.