ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Miliardář Bakala chce obnovit slavný Závod míru

Velikost textu:

Praha – Do cyklistického kalendáře by se znovu mohl vrátit legendární závod míru. O jeho obnovení usiluje český miliardář a majitel stáje Omega Pharma-QuickStep Zdeněk Bakala. Nápad prý podporuje i pětinásobný vítěz Tour de France Eddy Merckx. Tradiční etapové měření sil, kdysi největší amatérský etapový závod na světě, se nejezdí od roku 2007 kvůli nedostatku peněz. 

Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala

"Tento závod může být úspěšný a myslím si, že by bylo žádoucí pokusit se o jeho obnovu v moderní formě, která odpovídá dnešním podmínkám," řekl Bakala. Jeden z nejbohatších českých finančníků se pohybuje ve světě vrcholné cyklistiky od konce roku 2010, kdy koupil většinový podíl v profesionálním týmu Quick Step. Členy belgické stáje jsou v současnosti Zdeněk Štybar či František Raboň.

Závod míru se jel naposledy v roce 2006. O rok dříve se kvůli financím rovněž nekonal, což se stalo poprvé od jeho vzniku v roce 1948. "Je to závod, který mnoha lidem chybí, byl opravdovým monumentem. Když mluvíte s Eddym nebo Heinem Verbruggenem z UCI, tak to je závod, který všem chybí," myslí si Bakala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.