ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Sáblíková první místo neudržela, v časovce dojela devátá

Velikost textu:
aktualizováno 18. 9. 2012 17:38

Limburg (Nizozemsko) - Martina Sáblíková obsadila deváté místo na mistrovství světa v cyklistické časovce. Titul na šampionátu v nizozemské provincii Limburg obhájila ve své poslední časovce v kariéře Němka Judith Arndtová, na niž česká rychlobruslařská hvězda ztratila dvě minuty. "Já jsem fakt strašně ráda, že se to povedlo do desítky," řekla krátce po skončení závodu viditelně spokojená dvojnásobná olympijská vítězka z ledového oválu.

Martina Sáblíková po časovce
Martina Sáblíková po časovce

Umístěním v elitní desítce výrazně vylepšila výsledek z loňského šampionátu v Kodani. V dánské metropoli při premiéře mezi cyklistkami kategorie elite skončila na 28. pozici a přišla o šanci startovat na letních hrách v Londýně.

Pětadvacetiletá Sáblíková dnes potvrdila předpoklady, že by jí mohl sedět profil trati. Na 24,3 kilometrech čekaly na cyklistky dvě náročná stoupání na Gronsvelderberg a Cauberg, kde především slabší závodnice viditelně trpěly.

Náročný byl ale poslední kopec i pro českou závodnici. "Já jsem do toho závěrečného stoupání najela trošku moc rychle, takže na konci mi došly hodně síly, takže tam jsem se musela vzpamatovávat," dodala s úsměvem. "Martina jela dobře. Opravdu jsem jí do toho moc nekecal, jenom jsem ji chválil," zhodnotil výkon své svěřenkyně trenér Petr Novák.

Závod pro Sáblíkovou ještě nekončí

Sáblíková startovala mezi prvními a díky času 34:25 dlouho vévodila průběžnému pořadí. Odsouvat z nejvyšších příček ji začaly až soupeřky z řad největších favoritek, mezi nimiž byla nejzářivější hvězdou Arndtová.

přehrát video
Telefonát Martiny Sáblíkové

Šestatřicetiletá úřadující šampionka vyhrála s náskokem 34 sekund před Američankou Evelyn Stevensovou, třetí byla s odstupem 41 sekund Linda Villumsenová z Nového Zélandu. Sáblíková na vítězku ztratila 1:59 minuty, druhá česká reprezentantka Jarmila Machačová byla 36. z dvaačtyřiceti závodnic s odstupem 4:08.

Na rozdíl od Kodaně šampionát pro Sáblíkovou jízdou proti chronometru nekončí, pojede ještě sobotní závod s hromadným startem. V něm se naposledy představí Arndtová, pro niž to bude poslední závod kariéry.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.