ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Závěrečný týden Tour rozjede Greipelova narozeninová etapa

Velikost textu:

Pau - Tour de France vstoupí do svého závěrečného týdne převážně rovinatou 15. etapou, která skončí po 158,5 km v Pau. Speciální motivaci bude mít německý spurtér André Greipel, jenž by mohl čtvrtým etapovým vítězstvím ideálně oslavit své dnešní 30. narozeniny. 

André Greipel
André Greipel

Včerejší etapu vyhrál Španěl Luis Léon Sánchez, za ním skončil slovenský spurtér Peter Sagan. Etapu však poznemanala sabotáž. Hned třicítka jezdců musela na jediném kilometru měnit pneumatiku kvůli rozházeným připínáčkům na silnici. Ředitel Tour Christian Prudhomme požádal policii, aby událost vyšetřila. Na nástrahu najel i úřadující šampion Cadel Evans, který tak musel odložit myšlenky na smazání více než tříminutového manka na Brita Bradleyho Wigginse, který i před dnešní etapou zůstává s více než dvouminutovým náskokem v celkovém vedení.

Poslední etapa před volným dnem má zvlněný profil pouze v závěrečné třetině, kde jsou tři kategorizovaná stoupání nižší obtížnosti. Proto se dá předpokládat, že se o vítězi bude rozhodovat v závěrečném spurtu. Kromě Greipela bude patřit k favoritům další trojnásobný vítěz Peter Sagan ze Slovenska, jenž byl v posledních dvou etapách druhý.

Průběžné pořadí: 1. Wiggins 64:41:16, 2. Froome (oba Brit./Sky) -2:05, 3. Nibali (It./Liquigas) -2:23, 4. Evans (Austr./BMC) -3:19, 5. Van den Broeck (Belg./Lotto) -4:48, 6. Zubeldia (Šp./RadioShack) -6:15, 7. Van Garderen (USA/BMC) -6:57, 8. Brajkovič (Slovin./Astana) -7:30, 9. Rolland (Fr./Europcar) -8:31, 10. Pinot (Fr./FDJ) -8:51.

Peter Sagan v zeleném trikotu
Peter Sagan v zeleném trikotu
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.