ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Greipel vyhrál 13. etapu Tour těsně před Saganem

Velikost textu:
aktualizováno 14. 7. 2012 17:29

Le Cap d'Agde (Francie) - Třináctou etapu Tour de France vyhrál Němec André Greipel, který ve spurtérském finiši těsně překonal Slováka Petera Sagana a vyrovnal se mu v počtu tří etapových vítězství na letošním 99. ročníku slavného cyklistického závodu. Ve stejném čase dojel i lídr celkového pořadí Brit Bradley Wiggins a zůstává mu více než dvouminutové vedení.

André Greipel
André Greipel

V převážně rovinaté 217 kilometrů dlouhé etapě ze Saint-Paul-Trois-Chateaux do přímořského letoviska Le Cap d'Agde na jihu Francie přišly rozhodující útoky až po posledním stoupání na Mont-Saint-Clair 23 kilometrů před cílem.

O první se postaral Kazach Alexandr Vinokurov se Švýcarem Michaelem Albasinim, hlavní pole však duo pustilo nejvíc na 20 sekund a nezdarem skončil i pokus Španěla Luise Leóna Sáncheze. "Posledních 25 kilometrů bylo šílených, mám pocit že jsem v posledním stoupání byl snad poslední. Týmová práce mi ale pomohla dopředu, jsem opravdu šťastný," řekl v cíli Greipel.

Rozhodnutí tak přišlo v hromadném spurtu, kde Slováka Sagana o čtvrté etapové vítězství připravily jen desítky centimetrů. "Vybral jsem si zadní kolo Boassona Hagena, poslední zatáčka byla hodně těžká. Vím, že Sagan je opravdu dobrý, vždyť má zelený trikot. Dobře se na mě přilepil, ale zvládl jsem to. Boasson Hagen je také strašně silný," ocenil Greipel i dnes třetího Nora.

Nejlepší z Francouzů byl v den, kdy země slaví výročí dobytí Bastily, čtvrtý Sébastien Hinault. Domácí země tak čeká 14. července na vítězství už sedm let. Naposledy triumfoval v roce 2005 David Moncoutié.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.