ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Sáblíková neobhájila ani v hromadném závodě, dojela třetí

Velikost textu:

Púchov - Dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková neobhájila na republikovém šampionátu v silniční cyklistice titul ani v závodě s hromadným startem. Po stříbru z časovky dnes dojela v Púchově třetí a nenavázala na triumfy z předchozích dvou let. Mistryní republiky se stala Pavlína Šulcová.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

Svěřenkyně bývalého elitního spurtéra Jána Svorady ze stáje Merida Biking Team si na společném mistrovství ČR a Slovenska vyjela po bronzu z časovky již druhou medaili. Dva cenné kovy získala i Sáblíková, která dnes dojela v závěrečném spurtu vedoucího tria v závodu na 99 km třetí za Martinou Růžičkovou.

"Abych řekl pravdu, moc jsem od toho neočekával," řekl trenér Sáblíkové Petr Novák. "Každý chceme vyhrát, ale Martina prokázala dvěma umístěními na pódiu, že do té špičky jednoznačně patří. Bylo na ní i vidět, že je z dnešního výsledku spokojená," uvedl. Hlavním úkolem jeho svěřenkyně bylo roztrhat startovní pole. "Pokud možno tak, aby vpředu jely maximálně tři, což se i povedlo," řekl Novák. V minulých letech se Sáblíkové podařilo soupeřkám výrazně ujet: předloni vyhrála o téměř čtyři minuty a v loňském roce o dvě.

Ve spurtu na specialistky nestačila. "Tušil jsem, že jakmile se dostanou do spurtu, tak na ten nemáme. Martina to čestně zkusila a spurt s nimi jela. I když to těsně nevyšlo, na to všechno, jak to u nás letos s kolem probíhalo, můžeme být spokojení, že to takhle dopadlo," uvedl Novák, jehož svěřenkyně se věnovala cyklistické přípravě méně než v minulosti.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.