ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Nejdelší etapu Gira vyhrál Ferrari, Kreuziger zůstal čtvrtý

Velikost textu:

Montecatini Terme (Itálie) - Nejdelší jedenáctou etapu letošního Gira d'Italia vyhrál v hromadném spurtu italský cyklista Roberto Ferrari. Roman Kreuziger dojel po 255 kilometrech v hlavním poli a v průběžném pořadí zůstal čtvrtý. Devětadvacetiletý Ferrari si pro největší vítězství kariéry dojel v městě Montecatini Terme před krajanem Franceskem Chicchim a Litevcem Tomasem Vaitkusem.

Giro d'Italia
Giro d'Italia

Čtvrtý skončil mistr světa Mark Cavendish, jemuž jeho kolegové z týmu Sky připravovali situaci už několik kilometrů před cílem, na posledních stovkách metrů mírně zvlněného profilu se však favorizovaný Brit vpřed neprobil.

"Je to nejkrásnější den mého života. Obrovský úspěch, porazit Marka Cavendishe," uvedl Ferrari, jenž se postaral minulý týden o kontroverzi při spurtu ve třetí etapě. V něm podle všeho způsobil pád, po němž skončili na zemi právě Cavendish i například tehdejší držitel růžového trikotu Taylor Phinney z USA.

přehrát video
Giro d'Italia 2012

K pádu několika jezdů došlo také dnes, necelý kilometr před cílem v pravotočivé zatáčce. Nehoda s největší pravděpodobností Cavendishe trochu zpomalila. Průběžné vedení v závodě bez problémů uhájil Španěl Joaquín Rodríguez, Kreuziger na něj stále ztrácí 52 sekund.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.