ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Pražské schody ovládl Hermida, Kulhavý odstoupil

Velikost textu:

Praha - Vítězem 19. ročníku závodu horských kol Pražské schody se stal Španěl José Antonio Hermida. Třiatřicetiletý mistr světa z roku 2010 vyhrál i přes defekt, který na trati měl, s náskokem téměř půl minuty před domácími jezdci Kristiánem Hynkem a Janem Škarnitzlem. Závod, který se jel poprvé jako Memoriál Roberta Bakaláře, se nepovedl Jaroslavu Kulhavému, který krátce po začátku odstoupil.

Vítěz závodu José Hermida
Vítěz závodu José Hermida

"Byl jsem tady už třikrát, ale naposledy v roce 2005 a úplně jsem zapomněl, jak těžký závod to je. Říkal jsem si, že bych mohl mít šanci na vítězství, protože se cítím v dobré formě. Ale bylo to hodně rychlé a nechal jsem na trati duši i kolo," řekl po dojezdu Hermida, který chtěl jet letos i z úcty k Bakalářovi, známému komentátorovi, s jehož rodinou se prý dobře zná.  

Stříbrný medailista z olympiády v Aténách v roce 2004 se držel v čele od samého začátku a postupně se soupeřům vzdaloval. Když už se zdálo, že ho nemůže na cestě za druhým triumfem v exhibici pod Pražským hradem nic zastavit, musel kvůli defektu měnit před stoupáním na Hradčanské náměstí společně s mechanikem zadní kolo a Hynek se Škarnitzlem ho dojeli.

Společně ale jeli jen pár kol a Hermida se od české dvojice utrhl podruhé. Kolo tak mohl do cíle donést vítězoslavně nad hlavou. Na rozdíl od úřadujícího světového a evropského šampiona Jaroslava Kulhavého, který před polovinou závodu odstoupil. "Jarda se šetří na neděli," řekl jeho osobní trenér Viktor Zapletal směrem k závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.